HOI4 savaş çok yavaş ilerliyor

keremmuchiha

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. HOI4 oynuyorum oyunda 80 saatim var ve çok eksiğim var gibi. Gidip Almanya'yı seçiyorum ayarlardan gücünü yükseltiyorum hile ile manpower basıyorum ona rağmen Polonya'ya karşı bile kaybediyorum. Asker de basıyorum ikmal sorunumda yok ama kaybediyorum her türlü. Ne yapmam gerek bu durumdan kurtulmak için? Videolarda adamlar çok hızlı kazanıyor savaşları. Birisi yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. HOI4 oynuyorum oyunda 80 saatim var ve çok eksiğim var gibi. Gidip Almanya'yı seçiyorum ayarlardan gücünü yükseltiyorum hile ile manpower basıyorum ona rağmen Polonya'ya karşı bile kaybediyorum. Asker de basıyorum ikmal sorunumda yok ama kaybediyorum her türlü. Ne yapmam gerek bu durumdan kurtulmak için? Videolarda adamlar çok hızlı kazanıyor savaşları. Birisi yardım edebilir mi?
Hava üstünlüğünde yakın savaş desteği basıyormusnuz?

Uçak lazım, historical oynuyorsan zaten çıkartmalar ve fransız seni yer. Sadece orda line attack verip yenmek.

Tümenlerinizi geliştirin, 20 veya 40 genişlikte olabilir. Tercihen 7+2 veya 14+4 tümenler iyidir, (7 piyade + 2 topçu veya 14 piyade + 4 topçu). Ayrıca destek bölüklerini de ayarlayın. Kesinlikle motorize ve tank birliklerini kullanmalısınız. Tank birliklerinde tank destroyer gibi birimlere yer verin. Hava desteği çok önemli, yeni DLC ile beraber hava tarafı değişime gitti ancak 1000 civarı uçak işinizi görecektir orada. Doktrinleri de basın. Superior Firepower mantıklıdır.

Uçak basman lazım öncelikle 9 military CAS 5 military Fighter baya iyi başlangıç. Bir kısmını West Germany'e bir kısmını Eastern Germany'e koyuyorsunuz. Northern'e anti air basın. Sonrasında Dortmund tarafına 2 level radar. Polonya için ise 3 panzer birliğini oradaki düzlük bölgeye koyun onla cepheleri ayırın sonrasında Danzig limanını alın İngiliz piyade çekemesin sonrası aşırı rahat pocket birip lineattack.

Fransa'yı Belçika sınırından dolanıp saldırınca yenebiliyorum ama sonrasında İngiltere çıkartma yapıyor çok fazla farklı yerden yetişemiyorum direk Berlin'e giriyorlar.
Almanya oynarken oyun bilgisi çok önemli çünkü her alanda iyi olmanız lazım. Tavsiyem internetten rehber bakmanız. Bastığınız fabrikadan asker sayısına, tank templatesinden uçak sayısına başarınızı etkileyen çok etmen var. Birliklerinizin ve uçak durumunuzun ekran görüntüsünü atın düzenleme önereyim. Detaylı Almanya rehberi projem vardı fakat bu aralar hiç vaktim olmadığı için rafa kalktı. Sorunuz olursa tagleyebilirsiniz.

9 piyade 1 topçudan yapın birliğinizi. Bu sayede hem bölgelerdeki savaş genişliğine tam oturuyor hem ucuz oluyor hem de güçlü. Bol bol CAS basın. Zaten AI uçakta sizi geçemez. Topçu doktrini gitmeyi unutmayın.

Geri
Yukarı