HOI4 savaş çok yavaş ilerliyor

keremmuchiha

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. HOI4 oynuyorum oyunda 80 saatim var ve çok eksiğim var gibi. Gidip Almanya'yı seçiyorum ayarlardan gücünü yükseltiyorum hile ile manpower basıyorum ona rağmen Polonya'ya karşı bile kaybediyorum. Asker de basıyorum ikmal sorunumda yok ama kaybediyorum her türlü. Ne yapmam gerek bu durumdan kurtulmak için? Videolarda adamlar çok hızlı kazanıyor savaşları. Birisi yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Polonya'da zorlanıyorsa uçakla pek ilgisi yoktur bence. @keremmuchiha temel şeyleri biliyorsanız Almanya oynanış rehberlerine bakabilirsiniz.

Şu anda bir şekilde sovyet Rusya'yı Moskova'ya kadar fetih ettim ve Moskova düştü.
Ama geriye dönüp bakayım dedim çıkartma yapmışlar Berlin'e kadar gelmişler neredeyse.
Askerde yok oraya yollayacak ne yapacağım bilmiyorum.

Merhaba. HOI4 oynuyorum oyunda 80 saatim var ve çok eksiğim var gibi. Gidip Almanya'yı seçiyorum ayarlardan gücünü yükseltiyorum hile ile manpower basıyorum ona rağmen Polonya'ya karşı bile kaybediyorum. Asker de basıyorum ikmal sorunumda yok ama kaybediyorum her türlü. Ne yapmam gerek bu durumdan kurtulmak için? Videolarda adamlar çok hızlı kazanıyor savaşları. Birisi yardım edebilir mi?
Polonyayı sorunsuz bir şekilde alabilmeniz için en az 120 bölük askere ihtiyacınız var. Ayrıca piyade templatenizi 10 tane piyade olacak şekilde yapmanızı tavsiye ederim.

Şu anda bir şekilde sovyet Rusya'yı Moskova'ya kadar fetih ettim ve Moskova düştü.
Ama geriye dönüp bakayım dedim çıkartma yapmışlar Berlin'e kadar gelmişler neredeyse.
Askerde yok oraya yollayacak ne yapacağım bilmiyorum.

Hocam çıkartma yapıldıysa ve askerin yoksa zaten artık tutman neredeyse imkansız. 1 alman oynayacaksan 1936'dan 1938'e kadar sivil bas başka hiçbir şey yapma en geç 38 buçukta military don bu sayede fabrika sorunun olmaz. 2 ucak oyunda em önemli şeylerden biri uçak ustunlugun olmazsa ittiremezsin bu yüzden Fighter ve close Air Support bas. 3 division template çok önemli oyun başında 9 piyade 1 topçu önerimdir hem ucuz hem güçlü. 4 tank ta basmanız lazım tanklar ittirirken çok ise yariyor. 5 ilk Polonya'ya gir Fransa'yi magiottan ittirmeye çalışma hem gereksiz çok kayıp verirsin hem de ittirmen çok zor olur Polonya'dan sonra sırasıyla Hollanda luxemburg ve Belçika'ya dal zaten ondan sonra Fransa'yi çok rahat düşürursun. Fransa'dan sonra bütün gemilerini English channela köy deniz üstünlüğünü saniyelik alsan bile yeter İngiltere'ye çıktıktan sonra gerisi çok kolay ve sonra 1941 olmadan savasi kazanırsın.

Eski bi videom var ama geçenlerde can sıkıntısına denemiştim hala iş yapıyor. Sadece line çizip askere ilerle emri veriyorum doğru düzgün elle dahi yönetmiyorumi belki işine yarar. Fransaya tankla girdim ama tank basmasan da olur dikkat etmen gereken şeyler askerlerin templatei ve hava üstünlüğü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eski bir videom var ama geçenlerde can sıkıntısına denemiştim hala iş yapıyor. Sadece line çizip askere ilerle emri veriyorum doğru düzgün elle dahi yönetmiyorumi belki işine yarar. Fransa'ya tankla girdim ama tank basmasan da olur dikkat etmen gereken şeyler askerlerin templatei ve hava üstünlüğü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videolarda görüyorum bazen komutanların asker kapasitesi çok fazla benimkinden
Nasıl oluyor hilemi yapıyorlar?
Bende 1 komutana 24 askerden fazlasını verince kırmızı bir şey çıkıyor
Bir videoda adamın komutanı 720 askere kadar limiti var.
Nasıl yapabilirim öyle.

Videolarda görüyorum bazen komutanların asker kapasitesi çok fazla benimkinden.
Nasıl oluyor hilemi yapıyorlar?
Bende 1 komutana 24 askerden fazlasını verince kırmızı bir şey çıkıyor.
Bir videoda adamın komutanı 720 askere kadar limiti var.
Nasıl yapabilirim öyle.

Eğer area defence yaparsan 72 oluyor. Ancak senin dediğin şu mod ile 720 oluyor.

Geri
Yukarı