HOI4 tarihsel sapma

168182

Kilopat
Arkadaşlar herkese selam, bugün HOI4 oynamak istedim ve ordu hazırlığına kadar geldim. Daha 1936 yılının başlarında Fransa, Almanya'ya savaş ilan etti. Önceki kayıt noktasına dönsem bile fark etmiyor. Bazen de ABD, Almanya'ya savaş ilan ediyor. Böylelikle oyunun tüm zevki kaçıyor. Ek olarak Fransa, Almanya'ya savaş ilan etse bile birbirlerine asker göndermiyorlar, oyun öyle kalıyor.
Not: Tarihi gerçekçilik açık ve kendim manuel olarak ABD, Fransa, Almanya, Macaristan, Sovyetler, İngiltere ve İtalya'ya ayar çekiyorum. Çare var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Odak ağacı değiştirmeyle ilgili ayar çekiyorsanız yapmayın. Mod varsa kapatın. Minör bir ülke alıp bir yerleri fethetseniz bile oyunun gidişatını değiştirebiliyor söyleyeyim.

Odak ağacı değiştirmeyle ilgili ayar çekiyorsanız yapmayın. Mod varsa kapatın. Minör bir ülke alıp bir yerleri fethetseniz bile oyunun gidişatını değiştirebiliyor söyleyeyim.
Ben daha hiçbir şey yapmamışken değişiyor. Yani 1936 yılından itibaren 3 ay geçmişti ve savaş ilan edildi. Odak ağacı değil. Oyuna girmeden önce sağ alt kısımda ayarlar var. Oradan "historical" seçiyorum. Mod falan kurulu değil.

Ben daha hiçbir şey yapmamışken değişiyor. Yani 1936 yılından itibaren 3 ay geçmişti ve savaş ilan edildi. Odak ağacı değil. Oyuna girmeden önce sağ alt kısımda ayarlar var. Oradan "historical" seçiyorum. Mod falan kurulu değil.

Garip hocam, böyle olmaması lazım. Oyun sürümünüz kaç?

Özel ayarlardan ülkeler için özel ayar yaptınız mı? Yaptıysanız onunla ilgili olabilir tarihsel açıkken her save'inizde böyle olaylar olması imkansız. Tarihsel açıkken olabilecek en saçma olay en fazla Yunanistan'ın Arnavutluk'a girmesidir.

Özel ayarlardan ülkeler için özel ayar yaptınız mı? Yaptıysanız onunla ilgili olabilir tarihsel açıkken her save'inizde böyle olaylar olması imkansız. Tarihsel açıkken olabilecek en saçma olay en fazla Yunanistan'ın Arnavutluk'a girmesidir.
Hem sağ kısımdaki tarihsel açıklığı denedim hem de manuel olarak tarihi ayar çektim. Hepsinde 1936 yılında sapmalar oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı