HOI4 topçular ne işe yarıyor?

M3HM3TY

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Dediğimi tam olarak anlamamış olabilirsiniz şöyle anlatayım. Şimdi ben savaşa hazırlancağım ve biliyorsunuz ki üretim tarafında topçular var. Topçuların ne işe yaradığını biliyorum ama oyunda nasıl kullanıldığını bilmiyorum. Topçu askeri yok. Askere bildiğim kadarıyla topçu veremiyoruz bu topçular ne işe yarıyor?

Topçuları ya support company olarak eklersin ya da piyadenin içine topçu birimleri koyarsın. Topçu birimlerinin amacı soft attack vurmaktır soft attack zırhsız birliklere karşı etki eden saldırı türüdür. Tanklarda da özel olarak topçu modu vardır bu tanklara SPG diyoruz piyadeler üzerinde çok etkilidir.

Topçular mobilitesi düşük yıkım gücü yüksek birimlerdir. Düşman savunmasını yıkmak için etkilidir. Savaş hattını hem ittirirken hem de savunurken çok etkilidir ama mobilitesi düşük olduğu için ard arda ittirmelerde karşı saldırıyı kaybedersiniz. Ayrıca topçular tanklara karşı etkili değildir, Birde topçuların korunması gerekir, tek başına topçu birlik yaparsanız herhangi bir karşı birlik kolaylıkla ezip geçer.

(Teke tek karşılaşmada)

Yeni konular

Geri
Yukarı