Europe Universalis 4 DLC'leri ne işe yarıyor?

Neredeyse hepsi önemli şeyler sağlıyor. En önemlisi art of war. Ama abonelik almanı öneririm, 10.5 TL ayda. 30 DLC almaktan iyidir. Her ülke oyun başı açık bu arada. Ama bazı DLC'ler olmadan oynaması saç baş yolduruyor.

Neredeyse hepsi önemli şeyler sağlıyor. En önemlisi art of war. Ama abonelik almanı öneririm, 10.5 TL ayda. 30 DLC almaktan iyidir. Her ülke oyun başı açık bu arada. Ama bazı DLC'ler olmadan oynaması saç baş yolduruyor.

Steam'den alacağım o yüzden direk almak istiyorum. Bana gerekli DLC'lerin adını verebilir misiniz?

Steam'den alacağım o yüzden direk almak istiyorum. Bana gerekli DLC'lerin adını verebilir misiniz?
Hani ne istediğine bağlı ama ben birkaç şey diyeyim.

Art of War kesin al o cepte dursun.
Emperor'da iyidir, Avrupa hiç oynamayacaksan pek gerek yok, oynarsın herhalde. 😃
Mandate of Heaven, Asya tabanlı ama çağ ve büyük güç mekaniği güzel.
Wealth of nations ve Res publica hakkında çok bilgim yok, ilki tüccarlıkla vb. diğeri cumhuriyetlerle alakalı daha çok.
Conquest of Paradise ve Res Publica Amerika tabanlı, çok önermiyorum.
Cradle of Civilizations Orta Doğu ile ilgili, Osmanlı harem sistemi ile bayağı güçlü oluyor.
Leviathan Güney Doğu Asya ama anıt falan ekliyor, sonradan gözden geçirilebilir.
Origins sadece Afrika, son alacağın DLC lerden olsun.
Golden Century İberya ile ilgili, korsanlar falan da bu dlc içindeydi galiba.
Cossacks ilk çıktığında güzeldi ama soylu vb. mekanikleri direkt oyuna ekleyince bi tık azaldı değeri.
Rule Britannia Britanya ile alakalı.
3rd Rome Ortodoxlar ve Rusya.
Dharma Hindistan.
Daha gelmiyor aklıma DLC ama genel olarak böyle. Ama yazdığımla sınırlı değil çoğu dlc, örneğin Dharma ticaret şirketi de ekliyordu galiba.
Ama tavsiyem oyunu alıp dlcere abone olman. 10,5 tl ayda ve her dlc geliyor.

Hani ne istediğine bağlı ama ben birkaç şey diyeyim.

Art of War kesin al o cepte dursun.
Emperor'da iyidir, Avrupa hiç oynamayacaksan pek gerek yok, oynarsın herhalde. 😃
Mandate of Heaven, Asya tabanlı ama çağ ve büyük güç mekaniği güzel.
Wealth of nations ve Res publica hakkında çok bilgim yok, ilki tüccarlıkla vb. diğeri cumhuriyetlerle alakalı daha çok.
Conquest of Paradise ve Res Publica Amerika tabanlı, çok önermiyorum.
Cradle of Civilizations Orta Doğu ile ilgili, Osmanlı harem sistemi ile bayağı güçlü oluyor.
Leviathan güneydoğu Asya ama anıt falan ekliyor, sonradan gözden geçirilebilir.
Origins sadece Afrika, son alacağın DLC'lerden olsun.
Golden Century İberya ile ilgili, korsanlar falan da bu DLC içindeydi galiba.
Cossacks ilk çıktığında güzeldi ama soylu vb. mekanikleri direkt oyuna ekleyince bir tık azaldı değeri.
Rule Britannia Britanya ile alakalı.
3rd Rome Ortodoxlar ve Rusya.
Dharma Hindistan.
Daha gelmiyor aklıma DLC ama genel olarak böyle. Ama yazdığımla sınırlı değil çoğu DLC, örneğin Dharma ticaret şirketi de ekliyordu galiba.
Ama tavsiyem oyunu alıp dlcere abone olman. 10,5 TL ayda ve her DLC geliyor.

Maşallah DLC'lere bak ben en iyisi Empire Edition alayım indirim zamanı.

Bir de size bir şey sormak istiyorum ben Strateji oyunlarını seviyorum fakat çok oynayamıyorum şu an Age of History ile başlayacağım insanlar kolay demiş yeni öğrenenler için kolay demiş doğru mudur? Ve öyle ise Age of History'den sonra hangi oyuna başlamamı önerirsiniz?

Aslında çok zor değil, oyunun bir mantığı var ve bunu kelimelere dökmek zor. Biraz içgüdüsel bir his. Oynadıkça anlıyorsun, birkaç yüzyıl sonrasında bile nerede olacağını kestirebiliyorsun. Kesin şuradan sürpriz düşman birlikleri gelecek, düşman ordusu şurada değilse bir şey bilmiyorum demek gibi bir şey.
Paradox oyunları genelde böyle. Ne kadar tecrübe o kadar iyi.

Son düzenleme:
Maşallah DLC'lere bak ben en iyisi Empire Edition alayım indirim zamanı.

Bir de size bir şey sormak istiyorum ben Strateji oyunlarını seviyorum fakat çok oynayamıyorum şu an Age of History ile başlayacağım insanlar kolay demiş yeni öğrenenler için kolay demiş doğru mudur? Ve öyle ise Age of History'den sonra hangi oyuna başlamamı önerirsiniz?
Ben serüvenime hoi4 ile başladım, çok hoş başlamadım ama başladım.😃
Sonra eu4 ck2 falan ama hiç AoH oynamadım, oynayan arkadaşlarım bayağı kolay oynuyor ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı