HOI4 Türkiye Manpower'ı çok yüksek

noliyeb

Femtopat
Daha fazla  
Türkiye ile oynuyorum 2 Kasım 1937, iktidarda Mehmet Recep Peker var ülke şuan faşist. Manpower'ım düşüyordu ben de sivil fabrika kurayım dedim ve o andan itibaren aşırı bir artış düzeyinde, şuan 220k manpower'ım var ve günde bin falan artıyor durduramıyorum. Sivil fabrikaları askeri fabrikalara dönüştürmeye çalışıyorum ama işe yaramıyor.

not: Ayrıca küçük bir soru daha ekleyeyim bu da ciddi bir konu. Askeri ekipman kısmında çok kıtlık çekiyor ülke. Nasıl yapacağım bilmiyorum yeni silah üretme emri veriyorum olmuyor sanırım çelik yok. Çelik nasıl bulacağım? Silah üretemeyince asker de eğitemiyorum.

Sivil fabrika üretmekle manpower kazanmanın alakası yok. Muhtemelen stability karşılığında manpower yükselten focusa gitmişsindir. Çelik yoksa ticaret yoluyla satın alabilirsin. Satın almayı sivil fabrikaların ile ödüyorsun. Çok fazla manpower olması da sıkıntı yaratmaz, takmayın.

Sivil fabrika üretmekle manpower kazanmanın alakası yok. Muhtemelen stability karşılığında manpower yükselten focusa gitmişsindir. Çelik yoksa ticaret yoluyla satın alabilirsin. Satın almayı sivil fabrikaların ile ödüyorsun. Çok fazla manpower olması da sıkıntı yaratmaz, takmayın.
Çeliği fabrikayla falan üretemez miyim illa dışa mı bağımlı olmalıyım? Ayrıca çok yüksek olması sıkıntı değil derken mesela bu 700k falan olduğuna bile sorun olmayacak mı?

Çeliği fabrikayla falan üretemez miyim illa dışa mı bağımlı olmalıyım? Ayrıca çok yüksek olması sıkıntı değil derken mesela bu 700k falan olduğuna bile sorun olmayacak mı?
Ülke topraklarında çıkan maddelerin bulunduğu şehre altyapı basarsan çıkan madde miktarını arttırıyor. Örneğin Diyarbakır'da 5 demir çıkıyorsa (örnek rakamlar) sen altyapı bastığında 10 olacak. İsterse 10 milyon manpower olsun hiç sıkıntı olmaz. Düşük olursa sıkıntı olur.

Hocam bence siz en baştan güzel bi tutorial izleyin öyle oynamaya başlayın.

Doğru düzgün bilmeden zevk alamazsınız.

Evet benim sıkıntım da o yeni başladım deneme-yanılma yoluyla öğrenmeye çalışıyorum oyunu.
Hocam ben bütün heryere tıklayarak ne işe yaradıklarına baka baka öğrenmiştim. Öyle deneyebilirsiniz.

Türkiye'de kromdan sonra en çok çıkan yeraltı kaynağı çeliktir. Topraklarınızdan çıkabilecek potansiyel çeliğin en yüksek seviyeye çıkması için çıkartılan yerin core olması ve altyapısının tam olması çok önemlidir. Daha önemli bir şey varsa o da excavation teknolojisidir. En basit mantığı ile 50 çelik çıkartıyorsanız yüzde 10 bonus ile +5 çelik çıkartırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı