HOI4 uçakları general kontrolüne vermek mantıklı mı?

• Konuyu başlatan Bruz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 562

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Selamlar. HOI4'te uçakları generallerimin kontrolüne versem doğru bir şekilde kullanabiliyorlar mı? Sizce manuel kullanmak mı daha iyidir yoksa general kontrolüne vermek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. HOI4'te uçakları generallerimin kontrolüne versem doğru bir şekilde kullanabiliyorlar mı? Sizce manuel kullanmak mı daha iyidir yoksa general kontrolüne vermek mi?

Savaştan savaşa değişebilir örneğin Almanya oynuyorsan Fransa savaşında manuel kontrol etmelisin ama sovyet savaşında generale verebilirsin o savaş çok uzun sürdüğü için zaman zaman kontrol edemiyorsun uçakları.

Micro yapılacaksa mantıklı ama sadece CAS'lar verilmeli. Şöyle, 200 CAS'ınız olduğunu düşünelim. Bunu Fransa'ya koyunca lineda saldıran piyadeye de destek çıkar bazı uçaklar ve asıl push yapacak tanklara yeterli CAS desteği kalmaz. Ama CAS'ları tankların olduğu generale atarsanız birinci öncelikleri tankların girdiği combatlar olacaktır. Ama micro yapılmayacaksa bölgeye koymak daha iyi olur.

Tam olarak doğru şekilde kullanamıyorlar. Verdiğiniz General nerede savaşıyorsa, oraya veriyor uçakları.

HOI4'ü her zaman her konuda manuel oynamak daha iyidir.

Şu anda Almanya olarak oynarken bir yandan bu soruyu cevapladığım için gerçek Erwin Rommel ile konuştuğumu sandım hocam sağolasın bu zevki yaşattığın için. 😀

bende hocam daha 20 saatim var ve böyle yapınca zevk vermiyor oyun sonra oynasım gelmiyor. Bilen biri nasıl geliştireceğiz hakkında bilgi verse çok iyi olur.

Hocam rehber izleyerek yol alın ve iyice tecrübe kazandıktan sonra kafanızdaki statejiyi oyunda ortaya koymaya çalışın. Benim 520 saatim var ve hala oyuna doyamadım sen düşün. Kendini oynadığın devletin lideri olarak düşün mesela... Oyundaki her detayı işleye işleye oynarsanız oyun felaket derecede bağımlılık yapıyor.

Hocam rehber izleyerek yol alın ve iyice tecrübe kazandıktan sonra kafanızdaki statejiyi oyunda ortaya koymaya çalışın. Benim 520 saatim var ve hala oyuna doyamadım sen düşün. Kendini oynadığın devletin lideri olarak düşün mesela... Oyundaki her detayı işleye işleye oynarsanız oyun felaket derecede bağımlılık yapıyor.
Aynen hocam oyun beya bağlıyor kendisini de bu uçak gemi kullanımı vb öğrensem çok daha iyi olacak teşekkürler öneri için

Geri
Yukarı