HOI4'te anschluss ve Çekoslovakya işgali ne zaman gidilmeli?

knaqUantom

Picopat
Daha fazla  
Selam. HOI4'te anschluss ve Çekoslovakya işgali ne zaman gidilmeli? Amiral bitikoğlu izlerken 37 başında Avusturya'yı 2 width piyade ile aldığını gördüm. Doğru mudur yoksa 38'de mi alınmalı? Ve asker tank ve motorize tümenleri hangi ınfantry'lerden kaç witdh olmalı?

Ben singleda 2. focus olarak Anschluss gidiyorum. Çek’i de millitary basmaya başlayacağım zaman alıyorum. Tahminen 39 başı gibi. 1 sene millitary basıp 40’ta savaş açıyorum.

Düzeltiyorum 3. focus Anschluss. Rhineland’den gelen 5 army xp ile 2 width piyade spamlayıp army innov.dan sonra gidiyorum. Biraz bekleyerek 2. de gidebilirsiniz ama bence zaman kaybı.

Ben singleda 2. focus olarak Anschluss gidiyorum. Çek’i de millitary basmaya başlayacağım zaman alıyorum. Tahminen 39 başı gibi. 1 sene millitary basıp 40’ta savaş açıyorum.

Düzeltiyorum 3. focus Anschluss. Rhineland’den gelen 5 army xp ile 2 width piyade spamlayıp army innov.dan sonra gidiyorum. Biraz bekleyerek 2. de gidebilirsiniz ama bence zaman kaybı.
Tam olarak tarih verebilir misiniz ? Birde bumu daha iyidir yoksa 1938 başında mı almak daha mı iyidir ?

Tam olarak tarih verebilir misiniz ? Birde bumu daha iyidir yoksa 1938 başında mı almak daha mı iyidir ?
Ben ortalama 120 civarı civil factory olunca duruyorum. 1939'u son tarih olarak verebilirim. Bence bu daha iyi çünkü AI zaten oyun başında vereceğiniz avantajı kullanamayacağı için her türlü öne geçmiş olursunuz.

Bu arada İngilizce biliyorsanız "New Sheed" adlı YouTube kanalını öneririm. Bu tip ülke macroları hakkında çok kıymetli bilgiler veriyor. Mesela 4 Year Plan'i sonra gitmek gerek desem pek çok kişi niye der çünkü "tech rush"ın ne demek olduğunu bilmiyor insanlar. İlerde bir rehber hazırlamayı düşünüyorum bunlar hakkında.

Ben ortalama 120 civarı civil factory olunca duruyorum. 1939'u son tarih olarak verebilirim. Bence bu daha iyi çünkü AI zaten oyun başında vereceğiniz avantajı kullanamayacağı için her türlü öne geçmiş olursunuz.

Bu arada İngilizce biliyorsanız "New sheed" adlı YouTube kanalını öneririm. Bu tip ülke macroları hakkında çok kıymetli bilgiler veriyor. Mesela 4 year Plan'i sonra gitmek gerek desem pek çok kişi niye der çünkü "tech rush"ın ne demek olduğunu bilmiyor insanlar. İleride bir rehber hazırlamayı düşünüyorum bunlar hakkında.

Ben bir sürü 37 başında akan girdun hatta maxmarine bile yapıyor ve fabrika sayısı cidden çok yüksek oluyor. Bana anlatabilir misiniz biraz focuslari falan?

Ben bir sürü 37 başında akan girdun hatta maxmarine bile yapıyor ve fabrika sayısı cidden çok yüksek oluyor. Bana anlatabilir misiniz biraz focuslari falan?
Yani tek fark Rhineland - army innov. - Anschluss olarak başlıyorsunuz. Ondan sonra standart focus sırası. Şu an metaya hakim değilim ama bazıları 4 year planden gelen bonusla construction 3 + dispersed industry 3 veya construction 3 + 4 açıyorlar. Çok farklı oyun stilleri var yani. Bu erken Anschluss'u deneyin diğer üst düzey stratjileri de araştırırsınız. Yazmaya kalksam makale çıkar ortaya.

En efektif yolla oynanacaksa, Avusturya ve Çekoslavakya Civilian ve Military Factory veren fabrika focuslarını yaptıktan sonra ilhak etmek. Bu vesileyle çok daha fazla fabrika geliyor ilhak sonrasında. Bunun için de genelde 39'a kadar bekliyorlar (Maxmarine'in Almanya rehberinde vardı). Ama ben bununla uğraşmayıp direk focus ne zaman denk gelirse o zaman ilhak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı