HOI4'te convoy raiding yaparken submarineleri koruma yolu var mı?

wallenberg

Picopat
Düşmanın konvoylarını batırmak için sadece submarinelerle convoy raiding yapıyorum fakat çok hızlı bir şekilde batıyorlar. Submarineleri nasıl koruyabiliriz?

Düşmanın konvoylarını batırmak için sadece submarinelerle convoy raiding yapıyorum fakat çok hızlı bir şekilde batıyorlar. Submarineleri nasıl koruyabiliriz?

Daha kaliteli submarine dizaynı yapmalısın. Doktrin de çok etkili. Submarine visibiltyi düşürebildiğin kadar düşürmelisin. Snorkel şart. Yine de kaliteli naval bomberlara karşı çok şansları yok. fighter koyup naval bomberları engelleyebilirsin

Bölgede hava üstünlüğünü sağlayarak rakibin hem naval bomber uçaklarına hem de destroyerlerine nefes aldırmamak işe yarar. Naval bomber uçaklar kadar destroyerler de sıkıntı yaratıyor denizaltılar için.

Submarine'leri korumak zor ve pahalı bir işlem. Tamamen Submarine basmanız daha ucuza mâl olur.
Korumak istiyorum derseniz, Soft atağı güçlü Light Crusier veya Destroyer'lar basmanız gerekiyor.

Geri
Yukarı