HOI4'te nasıl gelişilir?

dammy7582

Hectopat
Merhaba. HOI4 indirdim. İzlediğim rehber videolarından öğrendiğim araştırma yapma, ulusal odak seçme, savaş açma gibi kolay şeyleri yapabiliyorum fakat en kolay modda bile bir ülkeyi işgal edemiyorum. Bu oyunda nasıl gelişebilirim acaba?

Hocam önce basit ülkelerden başlayın mesela Türkiye'yi alıp Irak gibi ülkeleri ele geçirin. Savaş hattı çizmeyi biliyor musunuz?

Önce saldıracak olduğun ülkeye haklı savaş hedefi oluştur sonra saldırmak için gün çıkacak orada o gün tamamlandığında savaş açma yeri gelecek ordunuzu hazırlayıp cephe hattı kurun ve emir verin.

Teorik olarak evet ama pratikte tam değil.

Hocam hücum hattını hep ülkelerin sonuna doğru çekin.

Adsız.png

Merhaba. HOI4 indirdim. İzlediğim rehber videolarından öğrendiğim araştırma yapma, ulusal odak seçme, savaş açma gibi kolay şeyleri yapabiliyorum fakat en kolay modda bile bir ülkeyi işgal edemiyorum. Bu oyunda nasıl gelişebilirim acaba?

Hocam 38'e kadar sivil fabrika abanıp sonra askeriyeye dönün 20 genişlikte piyade ve hafif tanklı ordu oluşturun odak ağacından da bazı ülkelerde savaşmadan bile bir ton toprak alınabiliyor Almanya da çok vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı