Hollanda'da mimarlık okumak ve ofis açmak

Buvtez

Femtopat
Daha fazla  
Hollanda'ya yerleşme gibi bir şansım var. Hayalimin mesleği ise mimarlık. Bu ülkede mimarlık ile iyi para kazanabilir miyim? Tecrübe ve çevre edindikten sonra ofis açsam kazancım aşağı yukarı ne olur?
Yoksa para biriktirdikten sonra dediklerimi Amerika'da mı (Los Angeles) yapmalıyım?

Söyle bir tavsiye verebilirim eğer ben başarılıyım diyorsan ve güzel bir üniversitede mimarlık okuyabilirim diyorsan bence burada kalıp kendini geliştirirsen zaten iyi bir yere gelirsin ama dersen ki ben çok başarılı değilim ortalama veya ortalama altı bir üniversitede mimarlık okuyabilirim ve kendimi geliştirmem o zaman gidin Hollanda'ya orada yaşayın zaten şu an kasiyer olarak bile çalışsan istediğini alır istediği yaparsın ayrıca bakılırsa her türlü Hollanda mantıklı olan.

Söyle bir tavsiye verebilirim eğer ben başarılıyım diyorsan ve güzel bir üniversitede mimarlık okuyabilirim diyorsan bence burada kalıp kendini geliştirirsen zaten iyi bir yere gelirsin ama dersen ki ben çok başarılı değilim ortalama veya ortalama altı bir üniversitede mimarlık okuyabilirim ve kendimi geliştirmem o zaman gidin Hollanda'ya orada yaşayın zaten şu an kasiyer olarak bile çalışsan istediğini alır istediği yaparsın ayrıca bakılırsa her türlü Hollanda mantıklı olan.
Şöyle ki bizim ülkemizde maalesef bir gelecek göremiyorum torpilsiz ilerlemen çok zor yalnızca mimarlık ya da meslek olarak değil bir çok sorun var ve bunlar düzelecek gibi durmuyor ülkede ki çoğu kişi kaçmak isterken benim böyle bir şansım var sadece kararsızım orada bu işler tutar mı geleceği var mı çünkü mimarlık maşı 3.000 euro olarak gözüküyor
Vahiy gelirse cevaplayan olur.
Orada yaşayan var ise bu mesleği yapan ya da ilgili biri bu grupta varsa cevaplayabilir fikir verebilir diye düşündüm yani vahiylik bir durum yok bu grupta sadece pc toplamakla ilgili sorular sorulmuyor sorulsa bu tarz konular olmaz

Son düzenleme:
Şöyle ki bizim ülkemizde maalesef bir gelecek göremiyorum torpilsiz ilerlemen çok zor yalnızca mimarlık ya da meslek olarak değil birçok sorun var ve bunlar düzelecek gibi durmuyor ülkede ki çoğu kişi kaçmak isterken benim böyle bir şansım var sadece kararsızım orada bu işler tutar mı geleceği var mı çünkü mimarlık maşı 3.000 euro olarak gözüküyor.

Haklısınız böyle bir şans her zaman gelmez değerlendirmek lazım şahsen benim böyle imkanım olsa kabul ederdim şu anki şartlarda o zaman sizin için en mantıklı seçim Hollanda'ya gitmek olacaktır tabii ki yine de sizin tercihiniz kendiniz karar vermeniz daha iyi olur.

Haklısınız böyle bir şans her zaman gelmez değerlendirmek lazım şahsen benim böyle imkanım olsa kabul ederdim şu anki şartlarda o zaman sizin için en mantıklı seçim Hollanda'ya gitmek olacaktır tabii ki yine de sizin tercihiniz kendiniz karar vermeniz daha iyi olur.
Ciddiye alıp vakit ayırdığınız ve cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı