Hollanda'dan PS5 Getirmek

Merhaba,

Kardeşim 1,5 ay sonra Hollanda'ya gidecek ve 3 gün kalacak. Hollanda'dan 2 adet CD'li PS5 ve 2 adet kol almak istiyoruz. Tekini kendi kullanacak diğerini ise ben.

İnternetten 3 gündür arıyoruz ama Hollanda'da fiziki olarak PS5 satan bir mağazayı henüz bulamadık. MediaMarkt Amsterdam'a gidecek ama orada stok var mıdır bilmiyoruz.

Yanında getirirken sorun olur mu, bavula mı koyalım yanında mı taşısın, vatandaşın 430 euro üzeri yanında getirdiği şeylere vergi konusu var geçerli olur mu bilmiyoruz. Birçok bilinmezlik var. Oraya giderken yanında patpat poşetlerden götürmeyi düşünüyor, bavula koyarsak bavulun içine koymadan önce sarmak için.

En önemli konu ise Hollanda da fiziki mağazalarda PS5 fiyatları ne kadar bulamadık. 550 Euro mu 500 Euro mu 750 Euro bilmiyoruz. Gitmeden önce nasıl öğrenebiliriz onu da bilmiyoruz.

Yurt dışında yaşayan, yurtdışına seyahat eden, yurt dışından Türkiye'ye teknolojik alet getiren arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Konuyu takipteyim. Sağlıcakla kalın.
Hocam aldınız mı acaba?

Herhangi bir gelişme var mı? Bende almayı düşünüyorum dayım aracılığı ile yanıtlarsanız sevinirim.

Hocam aldınız mı acaba?
son durum nedir acaba :) ?

son durum nedir acaba alabildiniz mi? :)

Hollanda olmadı ama Almanya oldu. Almanya'dan cihazı aldırttım. Cumartesi gelecek. Cihaz 550 euro CD'li. Tek bunun stoğu varmış gittiği Medimarkt'da. Medimarkt içinde GlobalBlue isimli tax free yeri varmış, onlarda bir hizmet bedeli alıyormuş. Almanya'da KDV %19. 550 Euroluk cihaz için GlobalBlue isimli kurumun alacağı komisyon hariç yatacak net vergi iadesi: 56 Euro. Yani cihaz 494 Euro'ya alınmış oldu. Banka ödemeden yaklaşık 6 dolar fark aldı. Düz 500 Euro denilebilir. Soru şu ki kabinde mi yoksa bavulda mı getirse daha mantıklı bilmiyoruz. Sanırım kabinde getireceğiz. Ama gümrükten geçerken 430 Euro muhabbeti ile nasıl olacak bilmiyorum.

Hollanda olmadı ama Almanya oldu. Almanya'dan cihazı aldırttım. Cumartesi gelecek. Cihaz 550 euro CD'li. Tek bunun stoğu varmış gittiği Medimarkt'da. Medimarkt içinde GlobalBlue isimli tax free yeri varmış, onlarda bir hizmet bedeli alıyormuş. Almanya'da KDV %19. 550 Euroluk cihaz için GlobalBlue isimli kurumun alacağı komisyon hariç yatacak net vergi iadesi: 56 Euro. Yani cihaz 494 Euro'ya alınmış oldu. Banka ödemeden yaklaşık 6 dolar fark aldı. Düz 500 Euro denilebilir. Soru şu ki kabinde mi yoksa bavulda mı getirse daha mantıklı bilmiyoruz. Sanırım kabinde getireceğiz. Ama gümrükten geçerken 430 Euro muhabbeti ile nasıl olacak bilmiyorum.
aldıktan sonraki süreci paylaşırsanızda sevinirim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı