Hometech Htbook 14 64 Bit Windows Kurulumu

Samet Danacı

Kilopat
Daha fazla  
Hometech htbook 14 bilgisayarı 32 bitten 64 bit yapmak için Windows 10 indirip flash belleğe UEFI olarak yazdım ama flash bellek boot menüde görünmüyor. Nasıl yapılacağını anlatabilecek var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hometech htbook 14 bilgisayarı 32 bitten 64 bit yapmak için Windows 10 indirip flash belleğe UEFI olarak yazdım ama flash bellek boot menüde görünmüyor. Nasıl yapılacağını anlatabilecek var mı ?
Kaç GB RAM var? 1GB için 32 bit, 2GB için 64 bit kurulur. Kuracak iseniz USB çevirici lazım.

Şahsen ben çok fazla uğraştım bu sorunu çözmek için, ilk olarak 64 bit yapamazsınız.İşlemci 64 BİT tabanlı fakat tablet anakartı bulunduğundan 32 BİT yüklenebiliyor.Yüklemek için Disk Bölüm Düzeninden UEFI için GBT diye bir seçenek olması lazım bu şekilde Rufus'tan yazdırırsanız sıkıntı olmaz, internette bu laptop hakkında format yazıları bulunmamakta. Biraz geç oldu ama olursa ne mutlu bana.

Fat32 olarak biçimlendirmeniz yeterlidir. Sonra windows 64bit kurabilirsiniz, kurmanızı önermem ama 2 gb bellek olduğu için yetersiz kalıyor ve sorun çıkartıyor HT14A modelinde kendim denedim ve sonuç olarak pişman oldum, imkanınız var ise elinizdeki cihazı satmanızı öneririm. Farklı bir cihaz modeline geçebilirsiniz. Farklı markaları tercih etmenizi öneririm zaten firma ile iletişime geçtiğiniz zaman aldığınız ürünün laptop değil bir tablet olduğunu söylüyorlar, içini açtığınızda bunu daha iyi siz anlarsınız, içindeki hiç bir parça değişmiyor.

Ben de özel bir nedenden dolayı Hometech Wi 101 cihazıma 64-bit Windows kurmaya çalıştım fakat başarısız oldum. Her ne kadar Intel Atom Z3735F ve bu tip işlemcilerin 64-bit desteği olsa da Hometech tablet bilgisayarlara maalesef 64-bit Windows kurulamıyor. 64-bit USB hazırlasanız bile boot manager'de USB görünmüyor. Mecbüren 32-bit Windows kurmanız gerekmekte.

1596652122638.png

Alttaki videoda gayet güzel anlatmışlar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı