Honda Accord 2011 vs Honda Civic 1.6 2011

Aspectx1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle sunu söyleyeyim bahsettiği 2 arabadan baska bir öneride bulunmayın çünkü sadece bu iki araçtan birini almak istiyorum. Almak istediğim araçlardan 1. olanı Honda Accord 2011 2.0 excecutive 2. olan arac Honda Civic 1.6 2011 model, bu iki araçtan hangisi sizce daha konforlu bir deneyim sunar? Hiç dağ bayır cıkan biri değilimdir. Araç sadece asfalt yüzü görecek, aracın hızlı kalkışı gücu de konforun yanı sıra benim için çok önemli. Sizce bunlari göz önünde bulundurarak hangi aracı almalıyım? Accord 154 HP Civic 125 HP, biraz da tork farkları var. Sizce hangi araba daha hızli bir kalkış ve daha süratli bir gidiş sağlar? Ağırlık farkları da var tabii ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Accord daha iyi yürüyor hocam, zaten Accord kesinlikle daha üst seviye bir araç. İkisinin de üzeceğini ben düşünmüyorum, Honda neticede. E tabi Civic'in piyasası olsun, parçası olsun daha rahat. Çok popüler bir araba. Ama ben Accord alırdım, çünkü 2011 kasalar aşırı karizmatik, daha iyi yürüyor, 6 vites, daha üst seviye. Yakıt tüketimleri de benzer çıkıyor, muhtemelen Accord'un vites sayısı fazla olduğu için. Karar sizin tabi, hayırlısı olur umarım.

Merhaba öncelikle sunu söyleyeyim bahsettiği 2 arabadan baska bir öneride bulunmayın çünkü sadece bu iki araçtan birini almak istiyorum. Almak istediğim araçlardan 1. olanı Honda Accord 2011 2.0 excecutive 2. olan arac Honda Civic 1.6 2011 model, bu iki araçtan hangisi sizce daha konforlu bir deneyim sunar? Hiç dağ bayır cıkan biri değilimdir. Araç sadece asfalt yüzü görecek, aracın hızlı kalkışı gücu de konforun yanı sıra benim için çok önemli. Sizce bunlari göz önünde bulundurarak hangi aracı almalıyım? Accord 154 HP Civic 125 HP, biraz da tork farkları var. Sizce hangi araba daha hızli bir kalkış ve daha süratli bir gidiş sağlar? Ağırlık farkları da var tabii ki.

Şahsen Civic'i tercih ederim çünkü piyasası var ve her parçayı bulabiliyorsunuz ve kolay modifiye edilebiliyor ve bence FD6 kasalar daha güzel duruyor içi ise şoför e baktığı için daha iyi ve dijital ekran da çok güzel duruyor.

Accord daha iyi yürüyor hocam, zaten Accord kesinlikle daha üst seviye bir araç. İkisinin de üzeceğini ben düşünmüyorum, Honda neticede. E tabii Civic'in piyasası olsun, parçası olsun daha rahat. Çok popüler bir araba. Ama ben Accord alırdım, çünkü 2011 kasalar aşırı karizmatik, daha iyi yürüyor, 6 vites, daha üst seviye. Yakıt tüketimleri de benzer çıkıyor, muhtemelen Accord'un vites sayısı fazla olduğu için. Karar sizin tabii, hayırlısı olur umarım.

Bana da Accord cok daha karizmatik geliyor. Içinin deri koltukları da eski kasadaki gibi krem değil gri bir tonda elektrikli koltuklar vs çok güzel. Performansa gelecek olursak hangisinin daha iyi olacağına karar veremedim. Aynı gibiler veya Accord az bir farkla daha iyi.

Bana da Accord cok daha karizmatik geliyor. Içinin deri koltukları da eski kasadaki gibi krem değil gri bir tonda elektrikli koltuklar vs çok güzel. Performansa gelecek olursak hangisinin daha iyi olacağına karar veremedim. Aynı gibiler veya Accord az bir farkla daha iyi.
Hocam attığım linklerde Accord ağır olmasına rağmen 0-100'de ve top speed kısmında ayarı vermiş Civic'e. Karizmasını da göz onünde bulundurursak harika bir araba bence, agresif zamanlarda üzeceğini sanmıyorum. Ki şöyle bir durumda var bahsettiğimiz Civic kasalar ne kadar hor kullanılmayan kasalardan olsa da Civic'in elinden geçtiği kitle ve Accord'un elinden gectiği kitle arasında fark var. Accord'a binen adam daha temizdir diye düşünüyorum, tabi bu tamamen şans işi.

Accord civic ten her konuda üstündür tartışmasız.Sadece civicin biraz daha piyasası var o kadar.İkisi arasından ise tartışmasız accord alınmalıdır parça sıkıntısı asla çekmezsiniz her türlü bulursunuz ama fiyatlar üzebilir.Rampada ise pek performans bekleme devir çevirsen bile pek fazla uzamaz atmosferik beslemeli sonuçta kasada bi hayli ağır fakat düz yol için aynısı geçerli değil uzun yolda 170 180 ile çok rahat güzel devirde yürürsün.Aracın kalkışlarıda gayet iyidir.Bildiğim kadarıyla 5 ileri otomatik şanzımanlar 220 ile 5000 devir çeviriyordu.İki araçtada bulundum D segmenti farkı her türlü hissedilir.Önerim Accord alman olurdu.

Son düzenleme:
Konfor için Accord ama Civic'e göre daha çok yakar daha fazla yakması problem değilse Accord öneririm. Not: Accord'un parçası daha pahalı.

Cevaplayan herkese çok teşekkür ederim. Bu gün 120 bin km de bir accord aldım ve çok sağlam gidiyor. 2 parça boya var değişen yok. Km falanda oynanmamış oto rapor expertize gittim çok iyiler işlerinde tavsiyede ederim.

Eğer unutmazsam araç hakkındaki deneyimlerimide paylaşacağım.

Dosya Ekleri

• 20230813_200240.jpg
    20230813_200240.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG-20230813-WA0009-01.jpeg
    IMG-20230813-WA0009-01.jpeg
    98,9 KB · Görüntüleme: 32
Cevaplayan herkese çok teşekkür ederim. Bu gün 120 bin km de bir accord aldım ve çok sağlam gidiyor. 2 parça boya var değişen yok. Km falanda oynanmamış oto rapor expertize gittim çok iyiler işlerinde tavsiyede ederim.

Eğer unutmazsam araç hakkındaki deneyimlerimide paylaşacağım.
😍 Acayip faça duruyor hocam, hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin inşallah.
Kilometresi de çok iyi senesine göre, Japon motoru için oldukça az. Maşallah, kıyıcı gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı