Honda City motordan çok ses geliyor

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, nasip olursa 2.5-3 hafa içinde Honda bayisine gidip konuşucaz. Geçen sene araba için kayıt ettirmiştik, dün aradılar gelin bakın diye. Opel bayiside arayıp sıkıştırıyordu Opel Crossland için. Opel Turbo'lu 130HP, City 121HP 1.5 atmosferik diye biliyorum. Tam Opel'den içeri girecektik, araçta hararet sorunları olduğunu öğrendik. Oradan direk Honda'ya kaydık. 5 kişilik bir aileyiz, önceki araba peugot Bipper'di, 70HP, turboluydu, şase'de hafif olduğu için 3.5 bin devirlerde 140'a kadar çıkabiliyordum, rampalarda kalıyordu, çıkamadığım dik rampalar oldu. Dayımda tuscon vardı, yağmurlu havada dik rampada zorlanmadan çıktı, bende çıkarım diye girdim sonuç patinajla kaldı :) fren tutmuyordu rampada el freni çekmesem 200 metre dik rampadan ters şekilde araç perte çıkacaktı. Honda City'de Turbo olmadığı için üzer mi bizi acaba? Böyle ahım şahım gazı köklemekle işimiz olmayacak zaten. Uslu uslu 80/120 kmh arasında gidip gelecek araba. İzlediğm videolarda, motordan çok ses geliyor normal midir acaba?

Tam bir bilgim yok ancak sanırım Honda jazz ile aynı motordur ve hayatımda bu kadar sessiz motor görmedim komşumuzun var bir tane ve dışarıdan inanılmaz sessiz.
Tabii içeriden nasıldır bilemem keşke test sürüşü yapıp karar verseydiniz ve 5 kişilik aile için o araba çok küçük kalır crossland de tabii küçük ama yine de benim tercihim Opel'den yana olur.

Arkadaşlar, nasip olursa 2.5-3 hafa içinde Honda bayisine gidip konuşucaz. Geçen sene araba için kayıt ettirmiştik, dün aradılar gelin bakın diye. Opel bayiside arayıp sıkıştırıyordu Opel Crossland için. Opel Turbo'lu 130HP, City 121HP 1.5 atmosferik diye biliyorum. Tam Opel'den içeri girecektik, araçta hararet sorunları olduğunu öğrendik. Oradan direk Honda'ya kaydık. 5 kişilik bir aileyiz, önceki araba peugot Bipper'di, 70HP, turboluydu, şase'de hafif olduğu için 3.5 bin devirlerde 140'a kadar çıkabiliyordum, rampalarda kalıyordu, çıkamadığım dik rampalar oldu. Dayımda tuscon vardı, yağmurlu havada dik rampada zorlanmadan çıktı, bende çıkarım diye girdim sonuç patinajla kaldı :) fren tutmuyordu rampada el freni çekmesem 200 metre dik rampadan ters şekilde araç perte çıkacaktı. Honda City'de Turbo olmadığı için üzer mi bizi acaba? Böyle ahım şahım gazı köklemekle işimiz olmayacak zaten. Uslu uslu 80/120 kmh arasında gidip gelecek araba. İzlediğm videolarda, motordan çok ses geliyor normal midir acaba?
Bütçe ?

Düşük segmentli benzinli araçlarda Turbo olmaması normal bir şey. Sesi videolardan tam kesin fark edemeyiz ama aşırı gürültülü çalışmadığına eminim. Honda çoğunlukla sağlam arabalar yapıyor yani kolay kolay bozulmaz ve benzinli olduğundan parçaları daha ucuza bulunur.

1.2 milyon net var. Kredi çekme şansımızda yok. 0 almak istiyoruz, honda'ninda sağlam olduğunu bildiğimiz için, o tarafa daha meyilliyiz şuan :)
•Renault Megane 1.3 Icon EDC
•Ford Focus 1.0 Titanium X
•Toyota Corolla 1.5 Dream X-Pack
•Volkswagen Golf 1.0 İmpression
•Volkswagen Polo 1.0 Life/Style DSG
•Seat İbiza 1.5 FR DSG
•Seat Arona 1.0 FR DSG
•Opel Astra 1.2 Edition MT
•Skoda Scala 1.0 Premium DSG
•Skoda Kamiq 1.0 Elite DSG
•Peugeot 208 1.2 GT AT alınabilecek alternatif araçlar.

•Renault Megane 1.3 ıcon edc.
•Ford focus 1.0 Titanium X
•Toyota Corolla 1.5 dream X-pack
•Volkswagen golf 1.0 impression.
•Volkswagen polo 1.0 Life/Style DSG.
•Seat ibiza 1.5 fr DSG.
•Seat arona 1.0 fr DSG.
•Opel astra 1.2 Edition mt.
•Skoda scala 1.0 premium DSG.
•Skoda kamiq 1.0 Elite DSG.
•Peugeot 208 1.2 GT at alınabilecek alternatif araçlar.

5 kişilik aileye 208, ıbiza ve polo önermeniz saçma olmuş ancak jazzdan daha mantıklı araçlar.

Geri
Yukarı