Honda Civic frene basılınca kesilen ıslık sesi

tasocuk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 1 aydır frene basmadan arka sağ tekerden videoda çektiğim ses geliyor.
Ön arka balatalar değişti ve diskler taşlandı fakat hala ses artarak devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses frene basınca kesiliyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Dünyanın parasını verdim balata, taşlama vs işlemlerine. Sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yaklaşık 1 aydır frene basmadan arka sağ tekerden videoda çektiğim ses geliyor.
Ön arka balatalar değişti ve diskler taşlandı fakat hala ses artarak devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses frene basınca kesiliyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Dünyanın parasını verdim balata, taşlama vs işlemlerine. Sizce sorun ne olabilir?
Ustalar bir şey demiyomu?. Porya bilyası var ondan olabilir hızlandıkça artıyo yavaşladıkça azalıyosa yani tekerle alakalı bir sorun. Usta bilir ama onu disk balata değişirken sıkıştırsaydın.

Ustalar bir şey demiyor mu? Porya bilyası var ondan olabilir hızlandıkça artıyor yavaşladıkça azalıyorsa yani tekerle alakalı bir sorun. Ustabilir ama onu disk balata değişirken sıkıştırsaydın.
4-5 kere ayrı aralıklarla gittim sanayiye. Ondan da değilmiş. Ki sesi de farklı zaten bir şey sürtüyor ya. Ne yapacağım bilemedim. Aracı satacağım satamıyorum :)

Balata bitmiş diske sürtüyor.
Belirttiğim gibi ön ve arka balataları değiştirdik. Fakat sorun devam etmekte.

Belirttiğim gibi ön ve arka balataları değiştirdik. Fakat sorun devam etmekte.

Pek değişmiş gibi durmuyor dostum veya diski adam gibi taşlayamadılar. Bariz sürtme sesi bu yani kendi aracımda da tamamen bitince balatalar aynı sesi alıyorum. Jantın arasından diski kontrol et sürttüğü yere iz yapmıştır muhakkak. Elinle de kontrol et diski pütürlük çıkıntı var mı yok mu diye.

Pek değişmiş gibi durmuyor dostum veya diski adam gibi taşlayamadılar. Bariz sürtme sesi bu yani kendi aracımda da tamamen bitince balatalar aynı sesi alıyorum. Jantın arasından diski kontrol et sürttüğü yere iz yapmıştır muhakkak. Elinle de kontrol et diski pütürlük çıkıntı var mı yok mu diye.

Vallahi arabadan hiç anlamıyorum taşlama konusunu tekrar söyledim yarın bakacaklar. Balatalar Bosh marka ile değişti bizzat aldık gözümün önünde değişti. Sorun diskte sanırım.

Son mesaj bu şekilde. Araba lanetlendi mi acaba ya? :)

Dosya Ekleri

• Screenshot at Sep 18 17-37-48.png
    Screenshot at Sep 18 17-37-48.png
    209,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Yani kimse okumadı herhalde frene basınca ses kesiliyor yazmış ne alaka balata. Muhtemelen hızlandıkça artıyo yavaşlayınca azalıyor. Tekerin yürüyeni ile alakalı poryadır bilyadır öyle bir şey olabilir. Yukarda da yazmıştım.

Kaliperlere baktırın. Boşluk yaptığı için baltalar hafif sürtüyor olabilir siz frene basınca da boşluk kapandığı için ses kesiliyor.

Bilyadan olsa frene bastığınız zaman sesi kesmez diye tahmin ediyorum çünkü şu an aracımın sol arka bilyası bozuk ıslık sesi geliyor frene bastığım zamanda devam ediyor.

Kaliperlere baktırın. Boşluk yaptığı için baltalar hafif sürtüyor olabilir siz frene basınca da boşluk kapandığı için ses kesiliyor.

Bilyadan olsa frene bastığınız zaman sesi kesmez diye tahmin ediyorum çünkü şu an aracımın sol arka bilyası bozuk ıslık sesi geliyor frene bastığım zamanda devam ediyor.
Kaliper boşluğunu çukurdan geçince şangırtı yapar öyle de net bir şekilde anlayabilir. Doğru yani ondan da olabilir onu anlaması kolay tekere yumruk vur şangırt diye ses gelir.

Geri
Yukarı