Honeygain sitesi güvenilir mi?

TheYOLA

Kilopat
Makaleler
2
Bilgisayardan veya telefondan Honeygain uygulamasını açık bıraktığımızda, internetimizi kullanıp bize ödeme vaat eden bir uygulama. Ama güvenilir mi bilmiyorum.

Uygulamanın ne kadar internet kullandığını gösteren panelden bir görüntü.
Temsili bir görüntüdür.
Dashboard-Honeygain.png

Sitesinden bazı yazılar buldum.
Polish_20200612_151939417.png
Polish_20200612_152032355.png

Uygulamanın SSS sayfası: Honeygain

Bana mantıksız geldi. Yanlış anladıysam düzeltin lütfen.

Şimdi bu uygulamaya girip kendi internetimi paylaşacağım ve ağ geçidi oluşturacağım. Neden ağ geçidi oluşturuluyor?

Benim kişisel verilerimi çekip paylaşmayacak mıydı? Ağ geçidi iki farklı cihazın birbirini tanıması gibi bir şey düşünebiliriz. Fakat nasıl bir veridir ki 10 GB kadar çıkıyor. Bana mantıkları şöyle geldi. Kapalı bir kutu var, ben size veriyorum ve sizde başkasına veriyorsunuz gibi bir mantık ile işliyor sanırım.

Hadi buraya kadar yanlış anladım ve yanlış düşündüm diyelim. Peki e-ticaret firmaları vs. sizce sizin verilerinize erişemiyor mu sanıyorsunuz? Apple kendisi bizzat bu işi yürüyor.

Apple reklam ve gizlilik hakkında. Apple' ın emotient satın aldığını da unutmayalım. Kaynak.
Emotient teknolojisine örnek vermek gerekirse sakalı olan bir insana, traş makinesi gibi reklamlar çıkarabiliyor.

Bunları da bir kenara atıyorum. Google üzerinden veya firmalar kendi siteleri üzerinden hangi ürünün ne kadar çok satıldığını, arandığını veya favorilere eklendiği görebiliyor.

Playstore üzerinde satranç indiriyorsunuz, dünyanın şeyini onaylıyor herkes. Kimse neyi onayladığını bilmiyor. İnternette üye olduğun hangi platform olursa olsun hiç okuyanınız oldu mu? Sosyal medya üyeliğinde atıyorum 10 sayfalık yazı çıkıyor. Çoğu kişi aşağı çekip next diyor ve bu verileri bedavaya satıyorlar.

Bir yerde patlar o site diye düşünüyorum. Zamanında da HDD paylaş para kazan, video izle para kazan gibi şeyler vardı. Böyle oyunlara gelmeyin. En son laptop satıyorlardı ve laptop reklam izleyip para kazandırıyor diye milleti dolandırdılar.

Yanlışım var ise tekrar ediyorum, lütfen düzeltin. En azından yanlış biliyorsam bilgimi tazeleyeyim.

Aslında 100 Mbps bir İnternet ile hiçbir hesaba giriş yapılmamış dandik bir bilgisayar üzerinde veya sanal makinede denenebilir.

Bilgisayardan veya telefondan Honeygain uygulamasını açık bıraktığımızda, internetimizi kullanıp bize ödeme vaat eden bir uygulama. Ama güvenilir mi bilmiyorum.

Uygulamanın ne kadar internet kullandığını gösteren panelden bir görüntü.
Temsili bir görüntüdür.
Eki Görüntüle 589663

Sitesinden bazı yazılar buldum.
Eki Görüntüle 589660Eki Görüntüle 589661

Uygulamanın SSS sayfası: Honeygain

Site güvenilir PC nizde Bitcoin kasmıyor ben işlemcimin hızını kontrol ettim bostayken aynı duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı