Honeywell PTM 7950 ve Ryzen 5 6600H dengesiz frekans değerleri

eyüphan11111

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. 5-6 ay önce HP Victus 16 modelinin RTX3050 Ti ve Ryzen 5 6600H olan modelini aldım cihazdan aslında memnunum bir sıkıntım yok 8 GB RAM olması dışında onu da yakın zamanda takacağım sıcaklık değerleri normal bir laptopa göre iyi lakin oyunlarda bir işlemcinin 80-85 derecede gezmesi beni rahatsız ediyor ne olursa olsun bende termal macun araştırmaya başladım forumlarda ve araştırmalarımda baktığım ve bulduğum sonuçlar şöyle: Pump out effect olacağından thermall grizly Kryonaut bile laptoplara olmuyormuş ben Kryonaut Extreme almayı düşünüyordum ama pump out effect olayını duyunca macun değiştirmekten vazgeçtim ya conductanaut kullancağız ya da Honeywell PTM 7950 ki Honeywell benim hoşuma gitti açıkçası bir video izledim çocuk Honeywell uygulamış ve Turbo fan ile 3DMark time spy testi yapıyor öncesinde işlemci sıcaklıkları 98 derecelere çıkarken Honeywell ile Max 92 görüyor ve çocuk memnun bende kendi laptopumu test etmek istedim ve Turbo fan ile 3DMark time spy testi yaptım benim işlemcim Turbo fan ile 82 dereceyi geçmedi bu da beni termal macun değiştirmemin gereksiz olduğuna ikna etti demek ki adamlar kaliteli macun kullanmış fakat şöyle bir şey fark ettim videosunu izlediğim çocuğun işlemcisi Honeywell ile 92 derecelere çıkarken Turbo frekansı olan 4.6'dan hiç kıpırdamamış (onun işlemcisi farklı) düz bir çizgi halinde ilerliyor ama benim işlemcim 82 derecenin üstüne çıkamamasına rağmen (hatta son anlara kadar 79-80 dolaşıyordu testte ) benim işlemci frekansım Turbo frekansım olan 4.5'te sabit durmuyor 4.3-4.4'lere düşüyor çıkıyor. Bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim? Honeywell uygulamamı önerir misiniz? Yardımcı olursanız sevinirim çocuğun videosunu (10. dakika ) ve kendi 3D mark test sonuçlarımı buraya ekleyeceğim şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 10.

Dosya Ekleri

• resim_2023-03-02_155601496.png
    resim_2023-03-02_155601496.png
    521,7 KB · Görüntüleme: 22
Sanırım Ryzen işlemcide maksimum frekans değerini göstermiyor, genel çekirdeklerin ortalama frekansı ele alınıyor emin değilim. Bende de R7 5800H var 4.4 GHz ile çalıştığını hiç görmedim. PC nizde Turbo perf modu varsa açınız 82 derecede limit koyulmuş da olabilir

Sanırım Ryzen işlemcide maksimum frekans değerini göstermiyor, genel çekirdeklerin ortalama frekansı ele alınıyor emin değilim. Bende de R7 5800H var 4.4 GHz ile çalıştığını hiç görmedim. PC nizde Turbo perf modu varsa açınız 82 derecede limit koyulmuş da olabilir.

Yok reis 82 dereceyi geçtiği zorlu testler var onunla alakalı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı