Honor 90 alınır mı?

Selam arkadaşlar,

Ben Mart 2019'da Honor Play almıştım. O zamanlar Honor; Huawei olduğu için telefon gayet kaliteliydi. Telefondan da gayet memnunum ve hala kullanıyorum. Bir kere pili şiştiği için pilini değiştirmiştim. Normal kullanımda bana bir gün yetiyor şarjı.

Lakin telefon eskidi. Android sürümü 9.0'da kaldı. Yakında sanırım uygulama desteği de sona erecek. Bana hala yetiyor telefon ancak bir zaman sonra uygulamalar olmayacağı için değiştirmek zorunda kalacağım gibi.

Honor 90'ı gördüm bugün. Fiyatı gayet iyi geldi. Yanında kulaklık hediyesi de var. Sizce almaya değer mi? Aşağıda kullanım şeklim var. Sizin de yorumlarınızı duymak, varsa 18.000 TL'ye kadar tavsiyelerinizi dinlemek isterim.

Teşekkürler.

• Birinci önceliğim pil performansı. Honor Play'de olduğu gibi bir günü bir şarjla bitirirse süper olur.
  • Telefonda oyun oynamıyorum desem yeridir. Ayda yılda ya bir kere Okey'e girerim ya da 52 Okey'e.
  • Sosyal medya olarak sadece X kullanıyorum ama onu da çoğu zaman kullanıyorum. Artık X bir haber portalı çünkü. Instagram'ım yok.
  • Fotoğraf çekme gibi bir önceliğim yok ama çekersem de iyi çeksin isterim. Arkadaşta gördüm, 0, 5X, 1X, 3X gibi güzel çekim açıları gelmiş telefonlara. Onların olmasını isterim. Video da güzel çekerse daha iyidir.
  • Bunlara ek olarak alışveriş uygulamalarını da kullanıyorum.
Honor 90 yaklaşık 1 ay önce 14.000TL civarında satılan bir cihazdı. Ek olarak S21 FE bakabilirsiniz. Uzun vadede ihtiyaçlarınızı çok rahat karşılar. Hem ön hem arka kamerada 4K 60FPS video çekebiliyor. İşlemcisi SD 888 araştırdığınızda kronik sorunlu olduğunu görebilirsiniz fakat 1 saat boyunca ağır oyunlar oynamadığınız sürece ısınma problemi yaşamassınız. OneUI çok kullanışlı ve rahat bir arayüz sizi çok memnun bırakır. Gündelik kullanımda fiyatının en iyilerinden diyebiliriz. Ayrıca Realme GT 2'de var fakat gündelik kullanımda diğerlerine göre geride kalıyor kamera kısmında pek iyi olduğu söylenemez. Daha çok oyun oynayan kullanıcılar için önerilir o da SD 888 işlemci kullanıyor fakat soğutma sistemine sahip, ısınmanın önüne tamamiyle geçtiği söylenemez fakat yine de iyi iş çıkarıyor. Benim önerim sizin de kullanım amacınıza bağlı olarak S21 FE veya Honor 90 olacaktır. Alabilirseniz S21 FE almanız daha iyi bir tercih olacaktır.

Hayır yok. Yoğun kullanımda elbette belirli bir miktar ısınıyor. Bende rahatsız edici düzeyde bir ısınma hiç olmadı.

Kullandığınız için size birkaç sorum olacak.
1- Parmak izi okuyucusu tam olarak nerede? Mesela Honor Play'de arkada olduğu için çok pratik geliyor bana.
2- Hafıza kartı desteği var mı? 512 GB çok rahat yeterli olur ama şu anki kartımı takmak isterim telefona.
3- Siz HB'den mi aldınız? HB'den aldıysanız hediye kulaklığı geldi mi? Ne zaman aldınız, aldığınız fiyat neydi?

1- Parmak izi okuyucusu tam olarak nerede? Mesela Honor Play'de arkada olduğu için çok pratik geliyor bana.

Screenshot_20240206_163348.jpg

Gördüğünüz şekilde aşağıdaki yuvarlak. Tam olarak orası. Ekran görüntüsünü telefonun ekranı olarak düşünebilirsiniz. Ekran gövde oranı çok fazla çünkü. Neredeyse tamamı ekran.

2- Hafıza kartı desteği var mı? 512 GB çok rahat yeterli olur ama şu anki kartımı takmak isterim telefona.

Yok.

3- Siz HB'den mi aldınız? HB'den aldıysanız hediye kulaklığı geldi mi? Ne zaman aldınız, aldığınız fiyat neydi?

Evet HB'den aldım, kulaklığı da geldi. Aralık ayının son haftası aldım. 14.000 TL.

Kulaklık fiyatı buna dahil değil sanırım. Zira Honor 90 hiç 15.000 TL altına düşmemiş görünüyor.

Evet ben de ona şaşırdım, birkaç sitede falan en fazla 15.000 TL'te düşmüş. Fiyatı çok da artmamış aslında, %6 enflasyon ve asgari zammını düşününce. Alsam mı bilemedim.

Telefon kırılmaz cam yapıştırılmış bir şekilde mi geliyor? Kutudan koruyucu kılıf çıkıyormuş, onun bilgisine sahibim ama cam için sana sorayım dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı