Honor Magic 6 Lite Tanıtıldı, İşte Özellikleri

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Honor Magic 6 Lite

Honor, Magic 6 serisinin yeni üyesi olan Magic 6 Lite modelini tanıttı. Cihaz bizi 2652 x 1200 piksel çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızına sahip 6.78 inçlik bir AMOLED ekranla karşılıyor. Bu ekrana Adreno 710 GPU ile gelen, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı seçenekleriyle eşleştirilen Snapdragon 6 Gen 1 yongası eşlik ediyor. […]

Devamı: Honor Magic 6 Lite Tanıtıldı, İşte Özellikleri
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

6 Gen 1, Exynos 1280 - Dimensity 1080 düzeyinde bir SoC ve yeni yeni değerleniyor. Muhtemelen A35 gibi cihazlarda da görmeye başlarız.

Bize gelirse Honor X9b olarak gelir sanırım.

Magic 5 lite ile X9a aynı cihaz.
Magic 6 lite ile X9b aynı cihaz.

Pazara göre sanırım isim değişikliği yapıyor adamlar galiba güncelleme desteği ile alakalı X serilerine 3 ayda bir güncelleme vaadleri var magic serilerine ayda bir.

Fiyatı 15K altında olursa güzel cihaz aslında X9a' daki eksiklikler giderilmiş çok iyi bir cihaz gibi duruyor. Batarya 700mAh daha büyük X9a bu konuda baya iyi aslında günlük kullanımda 1.5 günü görebiliyorken bu cihazla 2 günü çıkartır firma 3 gün demiş ama o kadar da değil tabi. Kamera tarafından da iyileşme var X9a' ya kıyasla ve işlemci de bahsettiğin gibi güzel bir işlemci orta sınıf için düşünürsek.

X9a' nın güncellenmiş ve eksikleri giderilmiş versiyonu gibi.

@Violet S pardon bu 5300 mah mış biyerden 5800 gibi bişey okumuşum o sanırım X9b olanı.

Son düzenleme:
@DenizYıldızı Patrick her türlü iyi batarya kapasitesi ama 6 Gen 1'e güvenmek zor. Some SoC manufactured by Samsung problems...

Gerçi o da var ama bilemiyorum. X9a için 2 gün Batarya vaadleri var ve X9b de 5800 mAh batarya var 3 gün vaadleri var satışa sunulsun göreceğiniz en azından X9a ile aynı batarya performansını göstersede yeterli diye düşünüyorum.

Örnek verirsem ekli resim üzerinden, Dün cihazı öğlen gibi şarj etmişim günlük rutin işlerimi yaptım Wp, Müzik,İnstagram, Forumda takılma gibi vs. sonra gece uyurken şarja takmayı unuttum sabah uyandığımda 20 dakika şarj ettim ve bu günde rutin işlerimi yaptım cihazın 4 saatlik ekran süresinden sonra sunduğu performansı bu şekilde ama çok efektif olmayabilir sonuçta bazen bende yapıyorum hayatsız gibi sabahdan akşama kadar elimden düşürmeden oyun oynuyorum böyle durumda da 8-9 saate yakın ekran kullanım süresi verebiliyor yani arada yemek, lavoba ihtiyacı vs. de dahil edince sabah 8 de elime aldığım cihazın akşam 8 gibi gibi şarjı bitmiş oluyor bence bir telefona göre iyi bir performans gündelik kullanımda dediğim gibi 1.5 günü görebiliyor yani sabah prizden alsan ertesi gün ikindiye doğru biter bazıları 2 gün falan diyor da sanırım telefonun ekranı bile açmıyorlar yada abartıyorlar o kadar da değil performansı en azından gündelik kullanımda 30-35 saati devirebilir.
X9b olarak bizde ki pazara sunulursa 6 gen 1' in güç tüketimi hakkında bir fikrim yok ama X9a' dan belki bir tık daha iyi olabilir yada eşit bir veri sunar aslında kullanıma bağlı değişebilir sonuçta güçlü çipsetler daha çok enerji tüketebiliyorlar ve özellikle bahsettiğin gibi Samsung dökümüyse onunda etkisi büyük.

Screenshot_20231205_215346.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı