Honor X9a vs Xiaomi Redmi Note 12 Pro vs Infinix Note 30

XzReaN

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M-K (Rev. 1.0)
Ekran Kartı : XFX RX 580 Gts Xxx Edition 8GB
İşlemci : Ryzen 5 4500 (Stok Soğutucu) /Maxtor CTG8 12.8W/m-K Termal Macun
Ram GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3600MHz
Kasa: Razador RC-07 X-Fire USB 3.0*1 USB 2.0*1 ATX/M-ATX Kasa (4 adet fan)
PSU: Platoon 600W 12Cm
Monitör: Acer KA222Q 21,5" 75Hz 1ms (Hdmı+Vga) Freesync Full HD IPS
Meslek
E-Ticaret/Girişimci
Merhaba hem kamerası üzmeyecek hem uzun vadede güncelleme desteği alacak telefon arıyorum.
  • Honor X9a
  • Xiaomi Redmi Note 12 Pro
  • Infinix Note 30

Uzun vadede olarak düşünün. Evet bütçem kısıtlı ve arasında en iyi kampanya Honor X9A'da olduğu için onu almak istiyorum şahsen ama kamerası, Android 12 ile çıkması ve 2022 sonu piyasaya sürülmesi tereddüt ediyor. Piyasa çok pahalılandı. Bir daha acak 2026'da değiştiririm ama şu anki Oppo A5 2020 ve bir an önce değiştirmem lazım. Yetmiyor.

Farklı önerilerede açığım. Önemli olan Hepsiburada'da satılması ve 9-12 bin TL arası olması. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vivo V25'e bakabilirsiniz. HB'da satılmıyor ancak 12K bandında. Listelediğiniz 3 cihazdan daha iyi bir ürün. Ama cihazda mono hoparlör olduğunu belirteyim.

Şimdi al sonra öde kampanyası için hocam ve bir hevesle siparişi verdim 9799 TL + kulaklık hediye 799 TL oda Honor Huawei'nin bir dalı Artık antin kuntin markalar kullanmak istemiyorum. Xiaomi de son zamanlarda bozdu. 12700 aylık 1049 ödeme ile aldım. Asgari ücret zamlamacak zamlanmadan harekete geçmem gerekti. Bakalım hala iptal edebilme şansım var.

siparişi verdim bende yarın gelecek sizce android 14 alırmı ?

Net bişey yok muhtemelen alacaktır 2022 sonunda duyurulup 2023 başında piyasaya sürüldü ama Android 12 ile birlikde geldi bu yüzden Android 15 konusunda emin olamıyorum.

3 Sene güvenlik güncellemesi gönderecekler diye biliyorum yani öyle duymuştum kendi sitesinde de X modelleri için 3 ayda bir magic ve sayılı modeller için ayda bir güvenlik güncellemeleri gönderileceği belirtilmiş.

3 ayda bir güncelleme geliyormu dersen evet gönderiyorlar en son ekimde güncelleme gelmişti ocak-şubat arasında tekrar bi güncelleme gönderirler.

Güvenlik güncellemesi 3 ayda bir deniyor ama beraberinde optimizasyonla alakalı güncellemelerde geldi hep. En son gönderdikleri güvenlik güncellemeleri+uygulama optimizasyonları ile alakalıydı ve her güncellemede çekirdek sürümüde güncelleniyor biraz beni şaşırtı Samsung ve Xıaomi için konuşursak alt serilerde pek bu tarz detaylara takılmıyorlar.

Net bir şey yok muhtemelen alacaktır 2022 sonunda duyurulup 2023 başında piyasaya sürüldü ama Android 12 ile birlikde geldi bu yüzden Android 15 konusunda emin olamıyorum.

3 sene güvenlik güncellemesi gönderecekler diye biliyorum yani öyle duymuştum kendi sitesinde de X modelleri için 3 ayda bir magic ve sayılı modeller için ayda bir güvenlik güncellemeleri gönderileceği belirtilmiş.

3 ayda bir güncelleme geliyor mu dersen evet gönderiyorlar en son Ekim'de güncelleme gelmişti ocak-şubat arasında tekrar bir güncelleme gönderirler.

Güvenlik güncellemesi 3 ayda bir deniyor ama beraberinde optimizasyonla alakalı güncellemelerde geldi hep. En son gönderdikleri güvenlik güncellemeleri+uygulama optimizasyonları ile alakalıydı ve her güncellemede çekirdek sürümüde güncelleniyor biraz beni şaşırtı Samsung ve Xiaomi için konuşursak alt serilerde pek bu tarz detaylara takılmıyorlar.

Hocam bugün cihaz elime geldi Android 12 ile geldi ben hemen güncellemelerini yaptım. Parça parça toplam 3 güncelleme yaptı Android 12'nin son güncellemesi akabinde büyük Android 13 ve sonrasındada Android 13 iyileştirme güncellemesi yaptı. Oppo A5 2020 hemen hemen her ay güvenli yama güncellemesi gönderdi 2 yıl boyunca ama hiç stabil değildi sürekli bozuluyordu bir şeyi. 3 ay olması iyi olur test eder gönderirler cihaz şu anlık iyi kamerası beklediğimden düşük geldi ama düşük dediğime bakmayın orta segmenti civarı ama benim işim WhatsApp ve pazaryerleri platformları. Hızlı olsun yeter hızlı şarj çok iyi. Kasa çerçeve plastik ama çok kaliteli.

Ek olarak cihazda antin kuntin uygulama yoktu 3 tane vardı 2'si reklam oyunu 1 tane Netflix onları da zaten kısa yollar sildim hemen. Always on display çok güzel çalışıyor pilide 3 saattir kendi eski cihazımın kullanımına kıyasla çok iyi %2 gitti 3 saatte ama benim kullanımım için tabii bu.

Hocam bugün cihaz elime geldi Android 12 ile geldi ben hemen güncellemelerini yaptım. Parça parça toplam 3 güncelleme yaptı Android 12'nin son güncellemesi akabinde büyük Android 13 ve sonrasındada Android 13 iyileştirme güncellemesi yaptı. Oppo A5 2020 hemen hemen her ay güvenli yama güncellemesi gönderdi 2 yıl boyunca ama hiç stabil değildi sürekli bozuluyordu bir şeyi. 3 ay olması iyi olur test eder gönderirler cihaz şu anlık iyi kamerası beklediğimden düşük geldi ama düşük dediğime bakmayın orta segmenti civarı ama benim işim WhatsApp ve pazaryerleri platformları. Hızlı olsun yeter hızlı şarj çok iyi. Kasa çerçeve plastik ama çok kaliteli.

Ek olarak cihazda antin kuntin uygulama yoktu 3 tane vardı 2'si reklam oyunu 1 tane Netflix onları da zaten kısa yollar sildim hemen. Always on display çok güzel çalışıyor pilide 3 saattir kendi eski cihazımın kullanımına kıyasla çok iyi %2 gitti 3 saatte ama benim kullanımım için tabii bu.

1- %100 den zor düşüyor biraz.
2- Kutsa Geyik animasyonu çok tatlı :)
3- Plastik kalitesi konusunda katılıyorum Redmi Note 11S den geçtim ondan daha iyi geldi bana, geçme sebebim soba gibi çalışıyor olması yoksa iyi bir panel olsun bana yetiyor en azından bu cihaz cidden ısınmıyor oyun oynasamda 45 üzerine çıkartamadım Redmi cihazım Ekran ışığını fulleyince bile 50 derece üzerine çıkıyordu oyun falanda oynamıyordum ve sıcaklık uyarısı veriyordu.
4-Gereksiz uygulamar aynen dediğin gibi yok biraz daha sade.
5- Ses ayarlarında Histen ses efektleri var huawei cihazlarda da var zaten onlar geliştirmişti onu doğal' a alırsan Type- c çıkışından 24 bit 192khz ses çıkışı alırsın. Otomatik ve 3D gibi seçeneklerde var.
6- Batarya cidden baya iyi şuan 9 saatlik ekran süresinde %60 şarj azaldı oyun oynadım, youtube de gezdim akıllı saatin uygulaması ve bağlantısı da sürekli çalışıyor eskiden günde 2 defa şarj etmek zorunda kalıyordum cihazlarımı bu konuda bana ilaç gibi geldi.

1- %100'den zor düşüyor biraz.
2- kutsa geyik animasyonu çok tatlı :)
3- plastik kalitesi konusunda katılıyorum Redmi Note 11sden geçtim ondan daha iyi geldi bana, geçme sebebim soba gibi çalışıyor olması yoksa iyi bir panel olsun bana yetiyor en azından bu cihaz cidden ısınmıyor oyun oynasamda 45 üzerine çıkartamadım Redmi cihazım ekran ışığını fulleyince bile 50 derece üzerine çıkıyordu oyun falanda oynamıyordum ve sıcaklık uyarısı veriyordu.
4-gereksiz uygulamalar aynen dediğin gibi yok biraz daha sade.
5- ses ayarlarında histen ses efektleri var Huawei cihazlarda da var zaten onlar geliştirmişti onu doğal'a alırsan type- C çıkışından 24 bit 192KHz ses çıkışı alırsın. Otomatik ve 3D gibi seçeneklerde var.
6- batarya cidden bayağı iyi şu an 9 saatlik ekran süresinde %60 şarj azaldı oyun oynadım, YouTube'da gezdim akıllı saatin uygulaması ve bağlantısı da sürekli çalışıyor eskiden günde 2 defa şarj etmek zorunda kalıyordum cihazlarımı bu konuda bana ilaç gibi geldi.

Dediklerine kesinlikle katılıyorum. Sadece oyun oynamadım zaten oyunda oynamam telefonda. Ama kamerası birazcık düşük geldi yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Video 1080P 30fps ben video çeken biri değilim ama fotoğraf bazen lazım olabiliyor güncelleme ile çözecekler inanıyorum. 😊☺️

Geri
Yukarı