Hoparlör gözüküyor ama ses gelmiyor

altaybond40

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar hoparlörü arkadaki yeşil girişe taktım ama ses gelmiyor. Bir hoparlör sembolü çıktı ses falan ayarlayabiliyorum. Ama o mu tam da bilmiyorum. Ama gözüküyor. Ancak ses gelmiyor. Nasıl çözeriz?

yardım

Son düzenleme:
Dediklerimi sırasıyla uygulamak daha sağlıklı olacaktır.

-Çıkarın tekrar takın, oraya gelen ses ekranında(tabii çıkıyorsa) doğru ayarlamaları yaptığınızdan emin olun.
-Kasanın farklı bir girişine takın.
-Hala olmadıysa bilgisayarın girişlerine bakın, özellikle hoparlörü taktığınız girişte ve hoparlörün kablosunda bir sıkıntı var mı ona bakın.
-Ayarlardan sesle alakalı bir şey olacak hatırlayamadım ona girin, orada sesin hangi cihazdan geldiğini kontrol edin, belki yanlış cihaz seçilidir.
-Düzelmezse aygıt yöneticisinden cihazı bulup sürücüyü güncelleştirin, sorun varsa sorun giderin.
-Olmadı Bu sorunu bu konuyla ilgilenen bir Support'a iletin.
-Hiç olmadı en son hoparlörün garantisi varsa direk değiştirin, yoksa da tamirciye götürün.
-Yine olmadı bir virüs taraması yapın. Ondan önce son zamanlarda yüklediğiniz bir uygulama varsa silmeyi deneyin, özellikle eğer zaten yüklü olan bir şeyi yanlış çalışıyor diye silmeden bir kez daha setuptan kurduysanız uygulamayı ilk dosya gezgininden 1 tıkla seçin, sonra shift + delete(ok tuşlarının üzerindeki "Del") yaparak uygulamayla alakalı her şeyi silin, sonra denetim masasından tamamen silin. Başıma gelmişti can sıkıcı sonuçlara neden olabiliyor silmezseniz.
-Yok olmadı diyorsanız hoparlörü alın balkondan aşağı atın ondan hayır gelmez hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı