Hoparlör ve kulaklıktan ayrı sesler gelmesi nasıl sağlanır?

salih_deveci

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayar başında genellikle white noise dinlerim. Bildiğiniz gibi üniversiteler de dersleri Online olarak işliyor. Hoparlörden white noise dinlerken, bir yandan da kulaklıktan canlı dersin sesi gelsin istiyorum. Ancak white noise sesi gelmemeli. Aynı şekilde hoparlörden de dersin sesi gelmemeli. Bunu nasıl sağlayabilirim? Bu arada kulaklık basit bir telefon kulaklığı.

Ses çıkış aygıtını değiştirerek bunu yapabilirsin. Bilgisayardan gelen sesin hoparlörden gelmesi için bilgisayar ses ayarlarından hoparlörü seç. Derse girmek için kullandığın yazılımın ses ayarlarından da kulaklığı seç.

Olmazsa eğer, Virtual Cable ve Voicemeeter Banana yazılımları kombosuyla sanal bir ses kartı yaratıp her programa özel ses çıkışı yapabilirsin. Yayıncıların kullandığı yazılımlardır kendileri. YouTube’dan izleyerek yapabilirsin.

Ben sana balık tutmayı öğrettim. Gerisi sende. 😎

Ses çıkış aygıtını değiştirerek bunu yapabilirsin. Bilgisayardan gelen sesin hoparlörden gelmesi için bilgisayar ses ayarlarından hoparlörü seç. Derse girmek için kullandığın yazılımın ses ayarlarından da kulaklığı seç.

Olmazsa eğer, Virtual Cable ve Voicemeeter Banana yazılımları kombosuyla sanal bir ses kartı yaratıp her programa özel ses çıkışı yapabilirsin. Yayıncıların kullandığı yazılımlardır kendileri. YouTube’dan izleyerek yapabilirsin.

Ben sana balık tutmayı öğrettim. Gerisi sende. 😎
Hocam bilgisayar kulaklığı algılamıyor sanırım. Kulaklık bildiğiniz basit, düz kablolu bir telefon kulaklığı. Bunu kasanın önündeki jak girişine takıyorum.

Müzik dinlerken hangi programı kullanıyorsun?
Youtube'dan açıyorum.

Müzik dinlerken hangi programı kullanıyorsun?
White noise dediğim müzik değil bu arada. Beyaz gürültü diye çevriliyor. Saç kurutma makinesi, elektrikli süpürge sesini falan örnek verebilirim.

Geri
Yukarı