Hoparlör ve mikrofon çalışmıyor

BaySorry

Decapat
Daha fazla  
Şimdi ben Avast'daki driver kısmından bütün aygıtları güncelledim fakat mavi ekran verip ve kurtarma kodu falan geldi. Çözdükten sonra hoparlör ve mikrofon çalışmıyor.
Yardım edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• erorr.PNG
    erorr.PNG
    309 bayt · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi ben Avast'daki driver kısmından bütün aygıtları güncelledim fakat mavi ekran verip ve kurtarma kodu falan geldi. Çözdükten sonra hoparlör ve mikrofon çalışmıyor.
Yardım edebilir misiniz?

Avast, Driver booster vb. otomatik driver güncellemesi yapan araçlar hep sıkıntı çıkarıyor insanlara. Belki %90 etkinlenmiyor bu durumdan ama etkilenenlere sıkıntı çok oluyor.

Sizin sorununuzun çözümüne gelirsek sisteminizde yanlış driverlar yüklenmiş durumda. ;

Önce şunu deneyelim. Aygıt yöneticisine giriyoruz ve ses kartının driverına çift tıklıyorsunuz ses, video ve oyun denetleyici kısmındaki.

Ardından sürücüye geri döne tıklayıp bir önceki sürücüye windowsun geri yüklemesini sağlıyorsunuz. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve düzelip düzelmediğine bakın. Bozulan parçalar için bunu sağlayın. Sorununuzu çözmez ise aşağıdaki çözüme odaklanın.

4031_Date_ 24-06-2021-(Hour_10.58) Timezone  GMT+3 İstanbul.png

Alternatif ve tahminimce kesin çözüme gelirsek;

1- Laptopsa model id girip firma sitesinden son sürüm driverlarınızı manuel indirin ve sırayla aygıt yöneticisinden önce indirdiğiniz örneğin ses kartı, aygıt yöneticisindeki ses kartı driverlarını silin sonra sitesinden indirdiğiniz driverı kurun. Bu işlemi bozuk olan tüm parçalar için tekrar edin.

2- Bir kasaya sahipseniz kasanızdaki parçaların driverlarını googledan aratıp kendi marka sitelerinden driver veya tools kısımlarında görünür indirin ve üstteki gibi kurun.

Üstteki durumlar sorununuzu çözmüyorsa rufusla temiz bir iso oluşturup bilgisayarınıza format atın ve bundan sonra driver güncellemelerini ya direk programların kendisinin yapmasını örneğin ekran kartı driverını ekran kartı programınızdan ya da windowsun kendi yapmasını bekleyin.

Önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın eğer format düşünürseniz.

Saygılarımla,

Yeni konular

Geri
Yukarı