Hoparlör yerine Soundbar kullanılır mı?

Rosselli

Kilopat
Yer
Avustralya/Melbourne
Daha fazla  
Meslek
Elektrikçi. Yakında olabilirse Ekonomist.
Arkadaşlar düzgün hoparlör fiyatları biraz uçmuş durumda bu yüzden almak istemiyorum. Geçenlerde bir arkadaşım hoparlör yerine Soundbar kullanmak daha iyi olabilir diye aklıma bir fikir soktu. Bir iki araştırdım ne var ne yok diye 2400 TL gibi bir fiyata SAMSUNG C HW-C400 Soundbar buldum. Testlerini falan izledim güzel makineye benziyor. Sizin tavsiyeleriniz nedir?

Ayrıca benim bilgisayarımda bluetooth yok. Ben bu SAMSUNG C HW-C400 modelini herhangi bir kablo ile bilgisayarıma bağlayıp kullanabilir miyim? Aux ile bağlamak gibi vb.

Bilgisayarınızda optik çıkış var mı?
Galiba yok arkasında göremedim. Anakartım Gigabyte B660 DS3H DDR4. İnternette 1 adet var yazıyor ama arkasına bakınca göremedim. Arkasını böyle bıraktım aşağıya.

1707669901554.png

Son düzenleme:
Kullanım kılavuzunu okudum anakart üzerinde SPDIF header var. Ordan bağlantı yapmakla ilgili araştırabilirsiniz. Bilmiyordum ben anakartların direkt üstünde olabildiğini.

Soundbar estetik olarak iyi duruyor. Ama gerçek bir hoparlörün yerini tutmaz. Light hoparlör onlar benim için.

Ben en az 2.1 ve uzaktan kumandalı bir hoparlör peşindeyim. TV'ye Kulaklık girişinden bağlayacağım. Uzaktan kumandasız Creative 2.1 sistemi kulaklık girişinden bağlayıp test ettim. Filmlerde güzel ses çıkıyor. Ama kumandasız oluşu can sıkıcı. Ses patlamalarında, aksiyon sahnelerinde koşa koşa gidip üzerinden kısmak hoş olmuyor.

Geri
Yukarı