Hoparlörde 2-3 Dakika Sonra Ses Kesilme Sorunu

ErselCakmk

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
(Dahili Hoparlör)
1-Bilgisayarı açıyorum ve herhangi bir video oynatıyorum. 2-3 dakika kadar ses geliyor fakat sonra ses gelmemeye başlıyor. Uyku moduna aldıktan sonra veya reset attıktan sonra ses gelmeye devam ediyor 2-3 dakika sonra tekrar gidiyor. Kulaklık takılı iken böyle bir sorun olmuyor.

2- Telefon kulaklığı veya Başka bir kulaklığın "mikrofonunu" bilgisayar algılamıyor. Mikrofon girişine harici mikrofon bağladığımda algılıyor. Kulaklıklar sağlam.

Sorun nedir ?

oZ13kk.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Sürücülerin yüklü ve güncel olduğundan emin olun. İşletim sisteminizi yükseltme ile kurulduysa temiz kurulum yapın.
2- Bu gayet normal. Telefon kulaklıkları vs. tek çıkışlı oluyor. Masaüstü bilgisayarlarda ise kulaklık ve mikrofon olmak üzere çift giriş bulunuyor. Mikrofonunu kullanmak için çift girişli kulaklık kullanmalısınız. Ya da dönüştürücü gibi şeyler.

1- Sürücülerin yüklü ve güncel olduğundan emin olun. İşletim sisteminizi yükseltme ile kurulduysa temiz kurulum yapın.
2- Bu gayet normal. Telefon kulaklıkları vs. tek çıkışlı oluyor. Masaüstü bilgisayarlarda ise kulaklık ve mikrofon olmak üzere çift giriş bulunuyor. Mikrofonunu kullanmak için çift girişli kulaklık kullanmalısınız. Ya da dönüştürücü gibi şeyler.
Merhaba iyi günler.
1-Sürücüler yüklü ve güncel. İşletim sistemi Orjinal Windows 10 temiz kurulum.
2-Masaüstü pc değil bu arada Notebook kullanıyorum. Yine dediğiniz gibi mic ve kulaklık olmak üzere 2 giriş var fakat değinmek istediğim konu şu; bu notebook'ta daha önce bu kulaklıklar çalışıyordu. Farklı bir bilgisayarda denediğimde yine çalışıyor. Ama benim notebook'ta sadece kulaklık olarak görüyor mikrofonu görmüyor. Harici mikrofon taktığımda görüyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı