Çözüldü Hoparlörde Sesi Açınca Cızırtı Gelmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cemsahinx

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar Creative A220 sistemim var. Sesini yükselttiğim zaman cızırtı geliyor, bunu sebebi nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Onboard ses kartına bağlı hoparlörde cızırtı daima gelir, az veya çok. Özellikle EMI koruması olmayan anakartlarda bu kaçınılmaz. Bunun bir diğer nedeni de kablo bağlantılarındaki temassızlıktır. Kablolar düzeltilse bile birinci neden dolayı düşük de olsa cızırtı gelmeye devam edebilir ki anakartında gördüğüm kadarıyla böyle bir koruma yok.
Hocam sorunumu çözdüm. Ses simgesine sağ tıkladıktan sonra kayıttan yürütme aygıtlarını tıkladım. Orada işe yaramayan bazı devre dışı kalmış aygıtları kaldırdıktan sonra hiç cızırtı vermemeye başladı. Ben sorunumu bu şekilde çözdüm. Konu kilitlenebilir.
Onboard ses kartına bağlı hoparlörde cızırtı daima gelir, az veya çok. Özellikle EMI koruması olmayan anakartlarda bu kaçınılmaz. Bunun bir diğer nedeni de kablo bağlantılarındaki temassızlıktır. Kablolar düzeltilse bile birinci neden dolayı düşük de olsa cızırtı gelmeye devam edebilir ki anakartında gördüğüm kadarıyla böyle bir koruma yok.

Artı -1 Eksi
Hocam sorunumu çözdüm. Ses simgesine sağ tıkladıktan sonra kayıttan yürütme aygıtlarını tıkladım. Orada işe yaramayan bazı devre dışı kalmış aygıtları kaldırdıktan sonra hiç cızırtı vermemeye başladı. Ben sorunumu bu şekilde çözdüm. Konu kilitlenebilir.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı