Hoparlörden cızırtı gelmeye başladı

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, normal zamanda zaten bilgisayarı kapattığımda 2+1 ses sistemimden parazit gibi bir ses geliyordu fakat bilgisayarı kapattıktan sonra subwooferımı da kapattığım için bu o kadar da önemli bir durum değildi. Şimdi ise bilgisayar açıkken bile subwooferı açtığım anda aşırı derecede cızırtı ve parazit sesi gelmeye başlıyor. Nedeni ne olabilir acaba?

Bu ses wooferdan gelebilir, normaldirama aşırı olması normal değildir.Kullandiğiniz hoparlörün yanında telefon, bluetooth hoparlor gibi cihazlar varsa kaldirip bir de öyle deneyin, uzun zamandir ayni yerdeyse amfide toz bulunabilir bakmanız gerekiyor.

Bu ses wooferdan gelebilir, normaldirama aşırı olması normal değildir.Kullandiğiniz hoparlörün yanında telefon, bluetooth hoparlor gibi cihazlar varsa kaldirip bir de öyle deneyin, uzun zamandir ayni yerdeyse amfide toz bulunabilir bakmanız gerekiyor.
Konuyu açtıktan sonra bizzat woofer'ın içerisini açarak kontrol sağlamıştım. Prizden woofer'a güç girişinin sağlandığı kısımda (adını bilmiyorum) bobin veya trafo benzeri küçük bir donanım mevcut. Parazit sesi oradan kaynaklı fakat tamir veya çözüm için hiç araştırma yapmadım.

Geri
Yukarı