Hoparlörden Gelen Cızırtı Sorunu

Kovboy1234

Hectopat
Daha fazla  
İşletim sitemim Windows 10 Pro 64 Bit Build 15063. Hoparlörden gelen bir cızırtı sesi var. Bunu nasıl çözebilirim?
Ayrıca anakartım ASUS B250M-K Prime ve BIOS sürümüm güncel değil. Benim BIOS sürümüm 0603 ama ASUS'un sitesinde en son çıkan BIOS sürümü 0605. BIOS'u güncellersem sorun çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dahali ses bölümü bazı anakartlarda iyi kalite olmuyor, sorun bundan kaynaklıdır büyük ihtimal. Ayrıca ses sistemini kablosu, ses seviyesi bir çok etkende var. Bios güncellemesi ile çözülecek bir problem değil. Bios sürümünü güncel tutmak faydalıdır. Genede deneyebilirsiniz.

Benimki de USB'den güç alıyor fakat adaptör ile prize bağlayamıyorum. Bağladığımda evdeki tüm şalterler atıyor. Powerbank falan yok, olsa ona bağlayacağım. Ayrıca PC'ye USB ile bağlanan ve üzerinde de 2 USB girişi bulunan kulaklık standımın USB girişlerine takıp denedim, sonuç yine aynı. Hatta şöyle bir şey daha denedim;
- Elimde bluetooth hoparlörüm vardı ve onun USB girişine taktım. Gayet güzel çalışıyordu ama bu kez de bluetooth hoparlörün şarjı bitecekti. Bluetooth hoparlörün Micro USB kısmından da BT höparlörü şarja takmaya çalışırken bi patlama sesi geldi ve anında şalter attı. Bu arada USB beslemeli hoparlörün jack girişi de kulaklık standımın jack girişine bağlıydı. Şalteri kaldırdık bi baktım stand ve BT hoparlör çöp. Standın garantisi vardı ve gönderdim yenisi geldi ama BT hoparlörüm ikinci eldi ve öylece çöp oldu.

Yok mu bi çaresi bunun?

Geri
Yukarı