Hoparlörden Gelen Cızırtı

HighPixel

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Marmaris
Daha fazla  
Logitech LS21 2+1 ses sistemi kullanıyorum. Yaklaşık 3-4 gündür hoparlörden anlık cızırtılar alıyorum ve müzik zevkimin içine etmiş bulunmakta. Başka bilgisayarlarda aynı sorun yok. Sebebini araştırdığımda topraklama veya ses kartı olduğunu öğrendim. Fakat anakartımı değiştireli 2 ay olmadı ve eskiden bu sorun yoktu. Topraklamada bir sorun olsa ilk zamanda da kendini gösterirdi. Sizce sebebi bunlardan biri mi farklı bir olay mı? Video çekip atabilirim isterseniz.

Konu ile detaylı veri verebilirsen yardımcı olabilirim.
Video çekiyorum van minüt.

- - - Güncellendi - - -

Bu da video
2:05'den sonra dikkatli dinlerseniz duyabilirsiniz. MP3 dosyasını açarken video kendi kendini durdurdu ben de uğraşmadan direk upload ettim. 1 şarkıda ortalama 5-6 kez duyuyorum ve gerçekten canımı sıkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

- - - Güncellendi - - -

Bu işleri internetten çözmek zor, ben en iyisi bi ses kartını değiştirmeye yol alayım. Olmadı hoparlörü bi yere satarım. Hoparlör sağlam ama benim kasamda sorun yaratıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün bakkal geldi, ne kadar ayar varsa kurcaladı, ses kartı taktık, onboard denedik, ayarları değiştirdik ama gene de devam ediyor. Sanırım Windows7'den kaynaklı. Haftaya detaylı bakıcaz hafta içi ödevimi teslim edicem.

Recep abinin video anlatımları gibi olmuş:D
Kulağını kuyruğunu iyice açıp beni dinle:)
Öncelikle ses sistemini bilgisayardan çıkartıp herhangi bir MP3 player veya CD player gibi bir aygıta tak. Buradan uzunca bir süre dinle. Ses ayarını maximum seviyede ya da düşük bir seviyede yine dinle.
Sonuç nasıl olacak buraya yaz.
Cızırtı dediğin şeyi videoada duymadığım için şimdilik teknik yorum yapmıyorum.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı