Horizon Zero Dawn %100 Türkçe Yama - Anonymous Çeviri

Daha fazla  
Horizon-zero-dawn-turkce-yama.jpeg

Sony'nin birinci parti stüdyosunun Windows PC'ye uyarlanan ilk oyunu olan Horizon Zero Dawn'ın Türkçe yamasını 18 Mart 2020'de başladık ve 6 ay sonra 18 Eylül 2020'de yayınladık. Ek bir bilgi, Horizon Zero Dawn, üyelik sistemine geçtikten sonra çıkan ilk yamamızdır :)

Horizon Zero Dawn Türkçe yamasına erişmek için Anonymous Çeviri Client'ten üyelik sistemiyle erişebilirsiniz.
Horizon-Zero-Dawn-T-rk-e-20190321214547.png
Horizon-Zero-Dawn-T-rk-e-20190321220548-1.jpg
Horizon-Zero-Dawn-T-rk-e-20190321221227-1.png

Bu oyunun yamasını kurunca Defender tarafından böyle bir uyarı alıyorum virüs olduğuna dair. @Anonymous Çeviri

Böyle bir virus çıkıyor : Algılandı : Trojan:Win32/Wacatac.B!ml
Ayrıntılar : Bu program tehlikelidir ve saldırgandan gelen komutları yürütür.

Bu oyunun yamasını kurunca Defender tarafından böyle bir uyarı alıyorum virüs olduğuna dair. @Anonymous Çeviri

Böyle bir virus çıkıyor : Algılandı : Trojan:Win32/Wacatac.B!ml
Ayrıntılar : Bu program tehlikelidir ve saldırgandan gelen komutları yürütür.
Merhabalar, yamalarımızdaki çeşitli şifreleme ve korumalardan dolayı bu tarz false-positive uyarıları zaman zaman alabilirsiniz. Bu konu ile ilgili Discord sunucumuzdan da erişebileceğiniz şu açıklamamız bulunuyor;

Soru: Yamalarınız bazılarında virüs uyarısı alıyorum. Bu nedir tam olarak?
Cevap: Özellikle Windows Defender tarafında yapay zeka destekli virüs taramalarında oldukça büyük oranda "false positive" tanımlamalar yapılabiliyor. Konuyla alakalı bu link üzerinden detaylı araştırma yapabilirsiniz. Kısaca:
Windows Defender tehditleri tespit etmede kimi zaman makine öğrenmesinden yararlanır. Tespit kimliğinin sonu "ML" ile bitiyorsa makine öğrenmesiyle saptadığını ifade eder. ML tespitlerinde false positive (yanlış saptama) olasılığı yüksektir -bilhassa Defender'dan bahsediyorsak. Tespit doğrudan bir insan kararı olmadığından bu tespitlere itibar edilmez. Genelde uygulama sertifikasızsa Defender Wacatac.ml kimliğini yapıştırır.

Yamalarımızda aldığınız virüs uyarılarının çözümüne ve teknik desteğe de yine Discord sunucumuz üzerinden erişebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı