Hoş geldiniz ekranından sonra siyah ekran

ArdaFRKN

Hectopat
Makaleler
7
Bilgisayar açılıyor hoş geldiniz ekranından sonra siyah ekran geliyor ve ekran yüklenmiyor. CTRL + alt + Del yapıp görev yöneticisini açıyorum ardından görev yöneticisinden explorer.exe'yi çalıştırıyorum ekran 3 saniye geliyor ve VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR isimli mavi ekran geliyor. Herhangi bir minidump dosyasını paylaşamıyorum. Az önce bilgisayarın ekranı kendiliğinden geldi tarayıcıyı açayım derken gene mavi ekran gene aynı isimli hata.

Bilgisayar açılıyor hoş geldiniz ekranından sonra siyah ekran geliyor ve ekran yüklenmiyor. CTRL + alt + Del yapıp görev yöneticisini açıyorum ardından görev yöneticisinden explorer.exe'yi çalıştırıyorum ekran 3 saniye geliyor ve VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR isimli mavi ekran geliyor. Herhangi bir minidump dosyasını paylaşamıyorum. Az önce bilgisayarın ekranı kendiliğinden geldi tarayıcıyı açayım derken gene mavi ekran gene aynı isimli hata.

RAM'leri çıkartıp sarı yerlerini yani sokete giren yerlerini silgi ile silin. Aklıma başka bir şey gelmedi ama inşallah en kısa zamanda bulunur.

Güvenli modda girmeyi denediniz mi hocam?

Artı -2 Eksi
Ekran kartının modeli ne?

Bende de oluyor ama çözüm bulamadım 10 dk bekliyorum ekran geliyor o zamana kadar da görev yöneticisinden uygulamaları açıyorum

Artı -1 Eksi
Evet hocam görüntüyü bize RAM'ler veriyor değil mi? 😅

Hocam tamam hata koduna bakmadan konuştum hatalıyım kabul ediyorum. Zaten üstte bir arkadaş uyardı bu yeterli. Bende biliyorum görüntüyü ekran kartının verdiğini. Abartmaya gerek yok hatamı anladım. Bu kadar uzatmayın lütfen. Mesajın nasıl silindiğini bilsem şu ana kadar silerdim zaten .

Artı -2 Eksi
Intel HD Graphics 4000.
RAM'leri çıkartıp sarı yerlerini yani sokete giren yerlerini silgi ile silin. Aklıma başka bir şey gelmedi ama inşallah en kısa zamanda bulunur.

Güvenli modda girmeyi denediniz mi hocam?
Nasıl gircem hocam?
Bende de oluyor ama çözüm bulamadım 10 dk bekliyorum ekran geliyor o zamana kadar da görev yöneticisinden uygulamaları açıyorum
Ekran gelince mavi ekran veriyor zaten.

Bilgisayari güvenli modda başlatıp DDU ile sürücüyü kaldırıp bunu kurabilir misiniz?

Geri
Yukarı