Hoşlandığım kişi hediyeyi geri çevirdi

Çok fazla tecrübem olmadığı için (hatta hiç) böyle saçmalamış bulundum. Uzun süre sonra göreceğim onu. Kitapla birlikte hediyeyi vermeyi düşünüyorum. Ona da böyle yazmıştım kitapla birlikte hediyenide veririm diye.
Hocam öyle sorarsanız tabi kabul etmez.
Bu sizi sevmediğini gösterir diyemem ama herhangi bir insana böyle bir şey sorarsanız tabi ki kabul etmez. Adı üstünde hediye, sürpriz bir şekilde verilir. Bu arada kaç yaşındasınız bilmiyorum ama size bir tavsiye vereceğim, platoniği asla kafaya takmayın. Etkilemeye falan çalışırsınız tamam ama asla kafaya takmayın. Sizi sevmeyen birini düşünmeye gerçekten değmiyor. Ben kafama taktım ve pek iyi olmadı. Sonradan aklımı başıma aldım. Neyse ki benim için çok kötü bir sonucu olmadı ancak bir daha asla platonik için kafamı yormamam gerektiğini öğrendim.

Hocam öyle sorarsanız tabi kabul etmez.
Bu sizi sevmediğini gösterir diyemem ama herhangi bir insana böyle bir şey sorarsanız tabi ki kabul etmez. Adı üstünde hediye, sürpriz bir şekilde verilir. Bu arada kaç yaşındasınız bilmiyorum ama size bir tavsiye vereceğim, platoniği asla kafaya takmayın. Etkilemeye falan çalışırsınız tamam ama asla kafaya takmayın. Sizi sevmeyen birini düşünmeye gerçekten değmiyor. Ben kafama taktım ve pek iyi olmadı. Sonradan aklımı başıma aldım. Neyse ki benim için çok kötü bir sonucu olmadı ancak bir daha asla platonik için kafamı yormamam gerektiğini öğrendim.
Hocam ne kafaya takması 17 kilo verdim buna denmez bence :)

Kim "sana hediye alayım mı? sorusuna evet der ki? Hediye için izin alınmaz alınıp verilir. Bu sadece sevgili için geçerli değil, en yakın arkadaşınıza, anne babanıza veyahut herhangi birine sadece içinizden geldiğinde "sana hediye alayım mı?" diye sorulur mu? Bazı insanlar hediye konusunda kendisini mahcup hisseder ve sorarsanız almaz, aldığınızda dahi mahcup olduğunu belli eder. Bunun hoşlanmayla alakası yok, birini seviyorsanız yapmanız gereken hislerinizi ona açıp karşılığında alacağınız tepkiye hazır olmaktır.

Geri
Yukarı