Host dosyanızı atın

AnonimBiri

Picopat
Evet yanlış duymadınız konu hosts dosyanızı atın. :D

İlk ben atacağım ve kullanmak isteyen belki olursa yaptığı şeyler:

-Reklamların %90'ını engelleme.
-Microsoft Telemetry, Onedrive, Live Office kısacası Microsoft'u yasaklama.
-Spotify reklamalarını engelleme.
-Çok amaçlı hosts dosyaları. (Mining, Adware, reklam engelleme.)
-NoCoin filtresi.

Link:

Ben Spybot-S&D ile aşıladım bu host dosyasını, evet senin yaptığın gibi daha ayrıntılı düzenlemeler yapılabilir ama windows update ile sorun yaşarım diye oynamıyorum.

Ben Spybot-S&D ile aşıladım bu host dosyasını, evet senin yaptığın gibi daha ayrıntılı düzenlemeler yapılabilir ama windows update ile sorun yaşarım diye oynamıyorum.
Ben de sorun yaşamak istiyorum :D
Update için hem servis hem Firewall hem de hosts kullanıyorum güncelleme sekmesi açılmıyor bile.
Ekran Alıntısı.PNG

Peki bu şekilde yaptığınızda; manuel olarak Update yapabiliyor musunuz? Update Assistan ya da bu iş için düzenlenmiş programlar ile?
Yoksa Update'e toptan elveda mı?

Peki bu şekilde yaptığınızda; manuel olarak Update yapabiliyor musunuz? Update Assistan ya da bu iş için düzenlenmiş programlar ile?
Yoksa Update'e toptan elveda mı?
reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU" /v NoAutoUpdate /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU" /v AUOptions /t REG_DWORD /d 2 /f
reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU" /v ScheduledInstallDay /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU" /v ScheduledInstallTime /t REG_DWORD /d 3 /f

Bu komutları CMD'ye yazarsanız manuel güncelleme açılıyor olması lazım.

Benim yaptığım gibi yaparsanız tekrar açabilirsiniz fakat uğraştırır.

Ben WinPrivacy, OOShutUp gibi programlar ile çokça ispiyon özelliğini kapattım microsoft un ancak güvenli ayarları uyguladım sadece. Update i kapatmak istemiyorum güncelleştirmelerin gerekli olduğunu düşünüyorum.

Güncellemeleri kapatın ve 3'da bir defa açın güncelleme yapın yeniden kapatın. :)
Bu arada WPD uygulamasına isterseniz bakabilirsiniz güzel uygulama.

Yeni konular

Geri
Yukarı