Hosting firması tercihi

EmreTRk

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Merhaba. MyBB ile bir forum sitesi açma hedefim var ancak hosting ve domaini kiralayacağım şirkete bir türlü karar veremedim. Aklımda 4 firma var. Turhost veya Natro aklıma daha çok yattı ama şuan.
  • Güzel hosting
  • Veridyen
  • Turhost
  • Natro
Sizce hangisini seçmeliyim? İyi ve kötü yanlarını belirtirseniz sevinirim.

Tek kelimeyle Hosting için Natro, sebebi müşteri memnuniyeti ve en iyi fiyat performans sağlayan firmadır bana göre.Alan adı için en iyi İsimtescil'dir,Emniyet genel müdürlükleri çeşitli bakanlık siteleri alan adlarını orda barındırıyor ve ülkedeki domain konusunda en çok domain barındıran şirkettir kendileri.

Tek kelimeyle Hosting için Natro, sebebi müşteri memnuniyeti ve en iyi fiyat performans sağlayan firmadır bana göre.Alan adı için en iyi İsimtescil'dir,Emniyet genel müdürlükleri çeşitli bakanlık siteleri alan adlarını orda barındırıyor ve ülkedeki domain konusunda en çok domain barındıran şirkettir kendileri.
Fiyat olarak en uygun Turhost oldu. Tercih etsem bir problem yaşamam herhalde.

Fiyat olarak en uygun Turhost oldu. Tercih etsem bir problem yaşamam herhalde.

Hiçbir firmayı kötülemek istemem ama size bir anımı anlatayım, adını vermek istemediğim bir hosting şirketinden, hosting satın aldım ve sizin gibi SMF forumu açmak istemiştim.Açtım sorunsuz şekilde, bot buldum hatta başka forumlardan konu çekiyorum, warez olsa bile maddi getiri beklemediğim için sorun yoktu, neyse birileri bize ddos atmaya başladı. İlk saldırıda forum direk 404 not found hatası verdi ve ticket attım, gerekli önlemler alıncak demeye başladılar, ertesi gün yine aynı. Bir de benim foruma kaydolup içinden 30 saniye say forum gg olcak yazıyolardı 😁 adamları banlamaya çalışırken forumdan, forum yine kapanıyodu. Neyse aynı firma bana dediki biz bunu engelliyemiyoruz, size aylık 20TL ödemeli vds makinası sağlıyalım birde yazılım verelim, saldıran ip adreslerini tespit edip kendiniz banlayın dedi. Tamam dedim banlıyorum, saldırı geçiyor ama 3 saat sonra bir daha saldırmaya başlıyordu adamlar. Bende eczanede çalışıyorum ve sürekli bilgisayara bakmıyorum, en sonunda paraya kıyıp Host Gator burdan hosting satın aldım. Birdaha saldırı olmadı olsa bile bir şey olmadı 3-4 ay sonra Natroya geçmiştim birdaha'da başıma gelmedi böyle olaylar, ama firmayı iyi seçmek şart.

Son düzenleme:
Alan adını İsimtescil firmasından alabilirsin. Hosting olarak Güzel Hosting öneriyorum.

Alan adını İsimtescil firmasından alabilirsin. Hosting olarak Güzel Hosting öneriyorum.
Evet ancak dediğiniz firmalar biraz yüksek bütceli firmalar. Forumu şuanda turhost dan açıcam sanırım çünkü diğer firmalara göre yaklaşık %25/30 daha uygun fiyat tanıyorlar ve yaptığım araştırmalara göre köklü bir firmalar.

Netinternet hosting paketlerine bakabilirsiniz, şu an için ben orayı deniyorum/kullanıyorum. Listedeki diğer firmalar da güzel ama ben Natro ve İsimtescil kullanmamayı tercih ediyorum. Alan adı için Alastyr ve GoDaddy de güzel.

Onların arasından hepsi de olabilir fakat Veridyen ve Güzel Hosting çokça önerilen firmalardan. Zaten yazdığınız bütün firmalar da köklü firmalar herhangi birini tercih ederseniz sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.

Onların arasından hepsi de olabilir fakat Veridyen ve Güzel Hosting çokça önerilen firmalardan. Zaten yazdığınız bütün firmalar da köklü firmalar herhangi birini tercih ederseniz sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.
Anladım yardımlarınız için sağolun. Turhosttan almaya karar verdim. Deneyimlerimi en yakın zamanda sizler ile paylaşacağım.

Geri
Yukarı