Hosting taşıma nasıl yapılır?

Luminaobscura

Hectopat
Halihazırda isim tescilden hosting hizmeti alıyorum ancak daha uygun fiyata hostinglere geçmeyi düşünüyorum. Kullandığım rLite paketi yıllık 144 dolar ve sadece 3 adet site barındırmaya ihtiyacım olduğu için bana fazla geliyor. Hangi hostingi önerirsiniz?

Bir de taşıma işlemini nasıl yapacağım? Yardımcı olabilecek biri var mı?

Veridyen, hostreet, turhost, guzel, firmalarına bakabilirsiniz. Taşıma işlemi için dosya yöneticisine girip tümünü seç yaparak zip'leyeceksiniz. Ziplediğiniz dosyayı indirip yeni hostinginize atıp orada zip'i açacaksınız. Daha sonra phpmyadmin veritabanına girip aynı şekilde dışarı aktar diyerek veritabanı yedeğinizi indireceksiniz ve yeni hostinginizde veritabanı oluşturup buraya yükleyeceksiniz. Veritabanı isim ve şifre gibi bilgiler değişiklik gösterebilir bu durumda scriptinizin veritabanı bilgilerini barındırdığı dosyayı açarak bilgileri güncellemeniz gerekecek. Domainlerinizin nameserver bilgilerini de yeni hostinge göre ayarladıktan sonra siteleriniz yeni hostingde çalışmaya başlayacaktır.

Bu konuda destek alabilirsiniz. Bionluk, r10 benzeri sitelerde 100-200₺ gibi rakamlara taşıma sağlarlar diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı