Hostluk yapılır mı?

Svann

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam. Benim sınava 2. girişim ve malum deprem yaşandı. Bu yüzden sınavım çok kötü geçti. Yani 11 il dışındaki arkadaşlarımıza altın tepside sıralama sundu ÖSYM. İyiler daha iyi kötüler iyi oldu. Biz geri düştük. Hemşirelik hedefim vardı ama yapamadım kötü bir sıralama geldi 320k sayısal. Ben 4 yıllık bölüme gitmeyi düşünmüyorum açıkçası çünkü zaman kaybı. Hostesliğe gitmeyi düşünüyorum. Çok şükür boy tip var. Çoğu insan bana sakin yaklaşır çünkü sevecen biriyim. Gideceğim okullar sivil havacılık onaylı ve pegasus ile anlaşmalı. Okul bizim adımıza başvuru yapıyor. 1 yıl daha mezuna kalmak akıl işi değil her şey zamlanıyor ÖSYM kafasına göre soruyor yani her şey şansa bağlı bu devirde. İngilizcem az çok var İngilizcenin ardından Almanca öğrenmeyi düşünüyorum. İleride kendimi geliştirip özel jetlerde çalışma hedefim var. Zaten özel jetlere girersem çok para var. Öyle işte arkadaşlar şu anda boşluğa düşmüş gibi hissediyorum yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler dilerim. Ha bir de burslu okula gideceğim onun hakkında düşüncelerinizi alırsam sevinirim.

Arkadaşlar herkese selam. Benim sınava 2. girişim ve malum deprem yaşandı. Bu yüzden sınavım çok kötü geçti. Yani 11 il dışındaki arkadaşlarımıza altın tepside sıralama sundu ÖSYM. İyiler daha iyi kötüler iyi oldu. Biz geri düştük. Hemşirelik hedefim vardı ama yapamadım kötü bir sıralama geldi 320k sayısal. Ben 4 yıllık bölüme gitmeyi düşünmüyorum açıkçası çünkü zaman kaybı. Hostesliğe gitmeyi düşünüyorum. Çok şükür boy tip var. Çoğu insan bana sakin yaklaşır çünkü sevecen biriyim. Gideceğim okullar sivil havacılık onaylı ve pegasus ile anlaşmalı. Okul bizim adımıza başvuru yapıyor. 1 yıl daha mezuna kalmak akıl işi değil her şey zamlanıyor ÖSYM kafasına göre soruyor yani her şey şansa bağlı bu devirde. İngilizcem az çok var İngilizcenin ardından Almanca öğrenmeyi düşünüyorum. İleride kendimi geliştirip özel jetlerde çalışma hedefim var. Zaten özel jetlere girersem çok para var. Öyle işte arkadaşlar şu anda boşluğa düşmüş gibi hissediyorum yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler dilerim. Ha bir de burslu okula gideceğim onun hakkında düşüncelerinizi alırsam sevinirim.
Çok özel ortamcı, Buluşmacı, aşırı sosyal ortamcı biri değil isen yapılabilir.

Merhaba,

Mesleğin içinden biri olarak birkaç bilgi vereyim.
Her ne kadar düzensiz bir hayatın olacak olsa da bu düzensizlik bana güzel geliyor.
Gece uçuşlarına gittiğinde sabah dönüyorsun gittiğin gün ve döndüğün gün boş oluyor mesela. Herhangi bir meslek grubuna göre daha çok boş günün oluyor.
Kış sezonunda uçuşlar daha az olduğu için daha rahat oluyorsun ama yaz sezonunda (5,6 ay) biraz daha fazla çalışıyorsun.
Avrupayı gezme hayali ile gireceksen bir tık üzülebilirsin, Pegasus'un Avrupa'da yatı yaptırdığı ülke sayısı çok fazla değil.
Sabırlıysan, insan ilişkilerin kuvvetliyse meslek olarak yapabilirsin.
Özel jet konusu hakkında bir bilgim yok, girmenin de kolay olduğunu düşünmüyorum ve bildiğim kadarıyla genelde kadın personel alıyorlar.
Kabin Memurluğu yapmak için illa ki Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümünden mezun olmana gerek yok, herhangi bir Önlisans programından mezunsan başvuru yapabiliyorsun.
Soruların varsa yardımcı olmak isterim.

Çok özel ortamcı, Buluşmacı, aşırı sosyal ortamcı biri değil isen yapılabilir.
Alakası yok, emin ol normal bir 9-5 işinde çalışan birinden daha çok boş yapılıyor. :)

Alakası yok, emin ol normal bir 9-5 işinde çalışan birinden daha çok boş yapılıyor. :)
Şartlara ve kişiden kişiye göre değişir, Gerçi Özel ortamdan ne anlıyorsun onu da bilemem : )

Merhaba,

Mesleğin içinden biri olarak birkaç bilgi vereyim.
Her ne kadar düzensiz bir hayatın olacak olsa da bu düzensizlik bana güzel geliyor.
Gece uçuşlarına gittiğinde sabah dönüyorsun gittiğin gün ve döndüğün gün boş oluyor mesela. Herhangi bir meslek grubuna göre daha çok boş günün oluyor.
Kış sezonunda uçuşlar daha az olduğu için daha rahat oluyorsun ama yaz sezonunda (5, 6 ay) biraz daha fazla çalışıyorsun.
Avrupa'yı gezme hayali ile gireceksen bir tık üzülebilirsin, Pegasus'un Avrupa'da yatı yaptırdığı ülke sayısı çok fazla değil.
Sabırlıysan, insan ilişkilerin kuvvetliyse meslek olarak yapabilirsin.
Özel jet konusu hakkında bir bilgim yok, girmenin de kolay olduğunu düşünmüyorum ve bildiğim kadarıyla genelde kadın personel alıyorlar.
Kabin Memurluğu yapmak için illaki Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümünden mezun olmana gerek yok, herhangi bir ön lisans programından mezunsan başvuru yapabiliyorsun.
Soruların varsa yardımcı olmak isterim.

Mülakatlarda daha avantajlı olacağım gidersem. Ya Türkiye şartlarında çok da seçeneğimi yok çalışacağız ister gece ister gündüz. Onun dışında eng+Almanca daha sonra Fransızca falan öğrenmeye çalışacağım. Bunlar sayesinde daha çok yurt dışına çıkabilirim diye düşünüyorum. Çıkmasamda olur yani :D Özel jetlere gelirsek bence tecrübe ve ilişkiler sayesinde girebiliriz. Maaşın ve iş bulma konusunda bilgi verirsen çok mutlu olurum…

Sürekli alım açıyor zaten Pegasus ve diğer havayolu şırketleri. Bu ilanları takip ederek başvuru yapabilirsin.
Maaşları bu şekilde paylaşmamız yasak malesef ama Türkiye şartlarında ortalamanın üzerinde bir maaş olacağını söyleyebilirim.

Hocam benim sağ parmaklarımda yanık izi var (parmak izinin olduğu kısım), ama ben söylemezsem neredeyse hiç fark edilmiyor belli olmuyor. Sizce bir sorun olur mu işe girişte?
Pegasus özelinde konuşuyorum emin olmamakla birlikte çok belli değilse sorun olacağını düşünmüyorum hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı