Hot Wheels Unleashed almaya değer mi?

k_carmZ

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta adı geçen oyunu bir süredir takip ediyordum, denemek istediğim bir oyun. Steam ve Epic Games üzerinde %50 indirime girdiğini gördüm. Sizce bu oyun alınır mı? En üst paketi olan Ultimate Stunt Edition'u almayı istiyorum, 175₺ fiyatı. Acaba standart 99₺'lik paketten farkı tam olarak nedir? Aradaki 76₺ farka değer mi Ultimate almak? Anlayan birileri aydınlatabilirse çok sevinirim, keyifli forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süre önce Hot Wheels araçları toplayan, özellikle kalitelisine denk gelirsem engel olamayıp alan birisiydim. Vaktiyle 5₺ ile başlayıp şu zamanda en uygununu 40₺ civarı alabilen biri olarak fiyatı bana gayet makul geldi. Alacağım galiba. Zira o fiyata şu anda 1:64 ölçekli araçlardan hele ki özel bir koleksiyona aitse alamıyorsunuz bile. Onların fiyatları duruma göre 200-300₺ civarı. Oyundaki kutu açma hissiyatı falan hoş görünüyor. Oyun içi kredi toplayarak açabiliyorsunuz. Sonrasında güncel HW koleksiyonları da oyuna dahil edilirse daha tatlı olur. Raftaki aracın aynısını ekranda görmek keyifli olabilir :)
Grafikleri konusunda da güzel iş çıkartmışlar. Malzemesini birebir görüyorsunuz, yarış esnasında çarpmalardan ötürü soyulmalar oluyor vs.
Araç sesleri yerine plastik tekerlekleri duysak daha keyifli olabilirmiş. Ayrıca motor sesini kısabilmek gibi bir ayar vardır belki. Sürüş mekanikleri açısından haliyle fazlasıyla arcade. Ayakları yere basan bir fizik mantığı yok. Öyle bir arayışınız var ise tatmin etmeyecektir.
Track Builder kısmı ise çok keyifli, aşırı esnek. Çok güzel parkurlar hazırlayabiliyorsunuz.

Uzun süre önce Hot Wheels araçları toplayan, özellikle kalitelisine denk gelirsem engel olamayıp alan birisiydim. Vaktiyle 5₺ ile başlayıp şu zamanda en uygununu 40₺ civarı alabilen biri olarak fiyatı bana gayet makul geldi. Alacağım galiba. Zira o fiyata şu anda 1:64 ölçekli araçlardan hele ki özel bir koleksiyona aitse alamıyorsunuz bile. Onların fiyatları duruma göre 200-300₺ civarı. Oyundaki kutu açma hissiyatı falan hoş görünüyor. Oyun içi kredi toplayarak açabiliyorsunuz. Sonrasında güncel HW koleksiyonları da oyuna dahil edilirse daha tatlı olur. Raftaki aracın aynısını ekranda görmek keyifli olabilir :)
Grafikleri konusunda da güzel iş çıkartmışlar. Malzemesini birebir görüyorsunuz, yarış esnasında çarpmalardan ötürü soyulmalar oluyor vs.
Araç sesleri yerine plastik tekerlekleri duysak daha keyifli olabilirmiş. Ayrıca motor sesini kısabilmek gibi bir ayar vardır belki. Sürüş mekanikleri açısından haliyle fazlasıyla arcade. Ayakları yere basan bir fizik mantığı yok. Öyle bir arayışınız var ise tatmin etmeyecektir.
Track Builder kısmı ise çok keyifli, aşırı esnek. Çok güzel parkurlar hazırlayabiliyorsunuz.
Öncelikle bu uzun ve güzel yanıtınız için teşekkür ederim.
Ben gerçekte HW koleksiyonu yapamıyorum maalesef, bana göre pahalı bir hobi olduğu için. :) Ancak bu tarz arabalı oyunları sevdiğim için ve grafiklerini de görünce ilgimi çekti açıkçası. Bir denemeyi istiyorum.
Bazı kişiler oynanış süresi kısa, para kasmak çok zor v.b. yazmışlar. Benim merak ettiğim acaba Standart ile Ultimate arasında aşırı fark var mıdır, 76₺ fazla verip Ultimate almaya değer mi bunu merak ediyorum açıkçası. Ben genelde aldığım tüm oyunların en üst sürümünü alıyorum, eksik bir içeriğimin olmaması için ancak bu oyunda biraz kararsız kaldım.

Ben genelde aldığım tüm oyunların en üst sürümünü alıyorum, eksik bir içeriğimin olmaması için ancak bu oyunda biraz kararsız kaldım.
Rica ederim faydam dokunursa ne mutlu. Bence en ucuz versiyonunu alın bir deneyin. Hoşunuza gitmezse iade edersiniz zaten. Ama oyundaki asıl amacın yarışmaktan ziyade araç toplamak olduğu çok belli, aklınızda bulunsun :) Online kısmı ile ilgili pek bilgim yok fakat Forza benzeri oluşturduğunuz araç kaplamaları ve yaptığınız pistleri komünitesi ile paylaşıp birlikte yarışabiliyorsunuz. Ekranı ikiye bölüp 2 kişi oynamak da mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı