Hotline miami iyi mi?

Sevenleri var. Ben alıp yarım saat oynayıp sinir krizi geçirdikten sonra iade etmiştim. Ama cidden böyle oyunlara hiç tahammülüm yok.

Hiç kalkmadan bir saat oynanabilecek kadar zevkli mekaniklere sahip bir oyun. 3 saattir oynuyorum ve bazı bosslarda 40 kere öldüğüm oldu. İkinci oyunu da alacağım, oynanması gereken bir oyun.

Benim Hotline Miami serisine puanım 98/100. Evet, benden Hotline Miami 98 puan aldı. Benim gibi bir oyunu zor beğenen birinden hatta ve hatta sorun görmediği şeylerden bile puan kıran, illaki bir kusur arayan oyuncudan Hotline Miami serisi 98 puan aldı. Peki ya neden?

Hotline Miami ve Hotline Miami 2'yi bitirdikten sonra karakolu basmış bir psikopatın ölümüne üzülüyorsunuz kim bu psikopat tabii ki de jacket. Benim için jacket bir efsane peki ya neden çünkü jacket sadece bir psikopat değil Jacket'ın ölümüne üzüldük çünkü biz her ne kadar Jacket'ı arkadaşının intikamı için öldüren bir psikopat olarak düşünüyorsak bile Jacket'in bile bilmediği şey Jacket'ın insanllar için iyi bir şey yapması. Rus mafya liderini öldürmek jacket Rus mafya liderini öldürdüğü için Rus mafyası çöküş sürecine girdi. Jacket, Rus mafya liderini öldürdükten hemen sonra tutuklandı ama jacket polisleri öldürebilirdi ve daha önce yapmıştı koskoca bir polis merkezini bastı. Oradaki yeşil bluzlu adam haricindeki herkesi öldürdü hatta ve hatta düşmanı olan yeşil bluzlu adama acıdı çünkü o da aynı jacket gibiydi ve jacket onu bağışladı ve jacket tüm bunları yaptığına rağmen teslim oldu çünkü artık bir amacı kalmamıştı. İnsanlar Jacket'in hapis kararını protesto ettiler çünkü jacket iyi bir şey yaptı Rus mafyasının çökme sürecini başlattı ama bu bir yanda da kötü bir şey çünkü Rus mafyası çökme sürecine girdiği için Rusya ve Amerika arsında bir savaş çıktı ve Rusya Miami'ye nükleer attı ve binlerce masum öldü jacket belki Rus mafyasının çökmesine yol açarak iyi bir şey yaptı ama Rus mafya liderinin ölmesi Miami'de 1000'lerce masumun ölmesini tetikledi bu yüzden oyun hakkında düşündüm ve şu soruyu sordum jacket Rus mafya liderini ödüren iyi bir insan mı yoksa 1000'lerce masumun ölmesini tetikleyen kötü bir insan mı ve saçmalama diyecekseniz ama oyunun bu yönden şöyle bir felsefesi var hiçbir şey siyah ya da beyaz olamaz her şey illaki iksinin de toplamı gridir bir şeyin içinde hem kötülük vardır hem de iyilik ama belki de bu yorumlarımızın hiçbirinin oyunla uzaktan yakından alkası yoktur fazla düşünürek oyunu analiz etiğimizi zannediyoruz belki de gerçekten arkadaşımın dediği doğrudur Hotline Miami'nin içinde felsfe yoktur diyeceğim ama zaten felsefe bu felsefe anlamsız bir resme bakarak onu yorumlayıp anlamlı hale getirme çabasıdır işte bu yüzden filozoflarda 100 lerce yıl önce bu anlamsız hayat resmine baktı ve bu anlamsızlığı yorumlayıp bir anlam yüklemeye çalıştılar gördüğünüz üzere felsefe içinde felsefe bu yüzden Hotline Miami 98 puanlık bir efsane.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı