Hotmail hesabıma gelen garip mail nedir?

393060

Kilopat
Makaleler
3
İyi sosyaller. 24 Ekim'de Hotmail hesabımın Spam kutusuna böyle bir mail gelmiş. Dediği şey hakkında en ufak bilgim yok açıkçası 😀 Fotoğrafı bırakayım sadece.

20221104_232245.jpg

Türkçe meali; "BERTIL ERIC HULT LISBETH HULTMANN'dan size ve ailenize en iyi dileklerimle. Sizlerle paylaşmak istediğim bazı önemli bilgiler var. Ronald."
Ciddiye alınacak pek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

İyi sosyaller. 24 Ekim'de Hotmail hesabımın Spam kutusuna böyle bir mail gelmiş. Dediği şey hakkında en ufak bilgim yok açıkçası 😀 Fotoğrafı bırakayım sadece.

Eki Görüntüle 1562848
Bana da geliyor işte bir ortaklık kurmak için sözde bana tüm yatırımını verecekmiş ben de yerim ya zaten. Herkesi kendileri gibi sal*k zannediyor bu maili atan dolandırıcılar.

Her hangi yabancı bir sitede e-malinizle giriş yaptıysanız oradan mesaj gelmiştir.

Hayır yapmadım yapsam bilene yeni hesap açıpta giriş yapıyorum kullandığım hesapları zaten öyle bir riske atmam.

Peki bu "BERTIL ERIC HULT LISBETH HULTMANN" ne oluyor isim filan mı bu?

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1562848
Nijerya başta Afrika ülkelerinden böyle "bozuk İngilizce'yle" email çok gelir.
Amaç olta atmak, artık kim yakalanırsa.

Şurada I Roam Alone kanalının Nijeryalı dolandırıcıyla yaptığı röportaj var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İş teklifleri ya da kadın görünümlü hesaplar, hepsi para üzerine kurulu, milyonlarca dolar kazanacağını vaat eder, ama önce senden bir kaç bin dolar ister.

Neyse bilgilendiren herkese teşekkür ederim zaten engelledim gördüğüm gibi böyle şeylere inanacak değilim de zaten inansam da verecek para yok o kadar. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı