Hotmail hesabımı çalmaya çalışıyorlar

Telefonun patlatmış olabilir ben de şu an öyle bir durum yok şükür
Bilgisayarıma girmişti trojan. Hatta nasıl yanlışlıkla girmesine izin verdiğimi de hatırlıyorum.

Nasıl sildiniz sonra? Ben önce format attım sonra ESET ile tarattım tüm bilgisayarı şimdi Malwarebytes yükledim onun ile de tarattım sıkıntı yok gibi gözüküyor şu an.

Gerçekten fazla abartıyosunuz olur böyle şeyler dediğim gibi 2 aşamalı doğrulamayı açın yeter korkucak bir şey yok.

Nasıl sildiniz sonra? Ben önce format attım sonra eset ile tarattım tüm bilgisayarı şimdi malwarebytes yükledim onun ile de tarattım sıkıntı yok gibi gözüküyor şu an
Her şeyi yaptım. Zaten ilk iş temiz kurulum yapmak. Kullandığım tüm hesapların maillerin şifrelerini değiştirdim. Yapabildiklerime iki adımlı doğrulama yaptım. Tüm kredi/banka kartlarını kayıtlı olan yerlerden kaldırdım. Hesabı çalan arkadaş çok bahtsızmış, 500 Lira limiti olan kredi kartıyla 600 Liralık hediye çeki almaya çalışmış amazondan 😅. Ama insan çok kötü hissediyor. Çok zaman sonra biraz paranoya olabiliyorsun acaba hala bir şeylerime erişilebiliyor mu diye.

Gerçekten fazla abartıyosunuz olur böyle şeyler dediğim gibi 2 aşamalı doğrulamayı açın yeter korkucak bir şey yok.
Hocam diğer pek kullanmadığım e posta hesabım çalınmış orda ki kullanmadığım steam hesabımı da bulup o hesabı çalmışlar daha sonra o hesapları geri aldım fakat tedirginliğim normal bence :D

Her şeyi yaptım. Zaten ilk iş temiz kurulum yapmak. Kullandığım tüm hesapların maillerin şifrelerini değiştirdim. Yapabildiklerime iki adımlı doğrulama yaptım. Tüm kredi/banka kartlarını kayıtlı olan yerlerden kaldırdım. Hesabı çalan arkadaş çok bahtsızmış, 500 Lira limiti olan kredi kartıyla 600 Liralık hediye çeki almaya çalışmış amazondan 😅. Ama insan çok kötü hissediyor. Çok zaman sonra biraz paranoya olabiliyorsun acaba hala bir şeylerime erişilebiliyor mu diye.
Ben şu an her şeyin şifresini 15 20 haneli yaptım hepsini de 2 doğrulama yaptım zaten :D Elbet pes edip duracaktır diye düşünüyorum benim şu an sadece hotmail hesabımı denemeye çalışıyor gibi görünüyor. Amazon falan çok sıkıntı 15k kredi kartı limiti var birde

Ben şu an her şeyin şifresini 15 20 haneli yaptım hepsini de 2 doğrulama yaptım zaten :D Elbet pes edip duracaktır diye düşünüyorum benim şu an sadece Hotmail hesabımı denemeye çalışıyor gibi görünüyor. Amazon falan çok sıkıntı 15k kredi kartı limiti var bir de

Bir de Amazon'da 3D Secure özelliği yok, bu çok kötü. Kartlarınız kayıtlıysa silmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı