Hotmail hesabını Outlook'a ekleyememe sorunu

radyoaktif

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hayırlı günler.

Ufak bir sorun gibi gözükse de 3 saattir çözmek için uğraştığım bir sorunum var. Şehir dışından bir arkadaşım bana, hotmail hesabına sürekli browser üzerinden girerek işlem yapmaktan sıkıldığını ifade ederek benden, bu hesabı bilgisayarında yüklü olan Microsoft Office Outlook 2007'ye tanımlamamı rica etti. Bende zaten Outlook 2013 yüklü olan kendi bilgisayarımda da hotmail hesaplarımı bu şekilde kullandığım için kolay olduğunu düşünerek yaparız dedim lakin işin içinden çıkamadım.
Proje bilgisayarına teamviewer ile bağlanıp hesabı eklerken yaptığım işlemlerin ekran görüntülerini paylaşıyorum;

b2G7OV.jpg

Browser üzerinden sorunsuzca girdiğim aynı şifreyi, Outlook a da tanımlamama rağmen her seferinde "Ağ Parolasını Girin" uyarısı veriyor. Şifreyi defalarca üst üste girmeme rağmen kabul etmedi.
Sırf meraktan aynı e-posta hesabını Office 2013 yüklü olan kendi bilgisayarımın Outlook'una kaydetmeyi denedim ve sorunsuzca kaydettiğini gördüm. Hatta benim bilgisayarımda el ile kuruluma gerek kalmadan hesabı direkt tanıdı;

5kQ6Aq.jpg

Ardından sorunlu bilgisayara geri dönüp orada elle kurulum ayarlarını karıştırmadan kendi bilgisayarımda olduğu gibi direkt hesabı Outlook a tanımlamaya çalıştım ama onda da hata verdi. Hatta kendi bilgisayarımda kullandığım tanımlı hesapları da aşağıdaki ve elle kurulum ayarları yöntemi ile tek tek denedim hiçbirini tanımlamadı;

VLM1aj.jpg

Bunun üzerine bağlandığım bilgisayarda güvenlik duvarını komple kapatarak hesabı tanımlamaya çalıştım ama gene olmadı. Bu nasıl bir sorundur böyle anlamış değilim zira 3 saattir bu sorunu çözmeye uğraşıyorum. Neredeyse bütün port ve güvenlik ayarları olasılıklarını denedim. Sorun hakkında bir bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa minnettar kalırım.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. :(

Dostum sorunu, mesajı yazdığım ilk gün çözdüm lakin konunun daha iyi anlaşılmasına adına, forumun resim boyut sınırı olduğundan dışarıdan URL ile fotoğraf paylaşmak zorunda kaldığım için anlamsızca 1 gün ceza aldığımı fark ettim ve işin garibi, bana bu cezayı veren kişi belli olmadığından kendisine açıklama ile itirazda edemediğimden zoruma gittiğini belirteyim. Ya fotoğraf boyutunu yükseltin yada bırakın insanlar, açtıkları konuların daha iyi anlaşılabilmesi adına dışarıdan URL ile ekran görüntüsü, resim vs paylaşabilsin, yaptığınız iş mi?

Bu arkadaş, sırf bu sefer de uyarmadan etmeden anlamsızca engellerler de sen, sorunun çözümünü benden öğrenemeyip mağdur olursun diye fotoğrafın çözünürlüğünü kısıp foruma upload ettim. Artık forum kurallarından dolayı biraz gözlerini zorlayarak ekran görüntüsüne bakacaksın!

Office 2007 ve öncesi sürümlerde hotmail, gmail vs gibi hesapları outlook a tanıtmada kısmen sorun olduğundan microsoft, Outlook Hotmail Connector eklentisini çıkartmış. Zira dediğim gibi ben office 2013'de pop3 ve smtp ayarlarını yapmaya gerek kalmadan hotmail hesabını direkt ekleyebildiğimi belirtim. Posta sunucunun kaç bit olduğuna göre, aşağıdaki 32 ve 64bit lik dosyalardan birini indirip benim aşağıda yaptığım şeklide yaparsan hotmail hesabını outlook'a tanıtırsın;

http://download.microsoft.com/downl...B-45F6-8651-AF2543F6E5EF/OutlookConnector.exe

http://download.microsoft.com/downl...0-4B51-A02E-D47572006757/OutlookConnector.exe

2D7E1AE8D610C72E8274494D65DC0950.jpg

İnan forumun kendini bilmez bir moderatörünün bu şuursuz tutumu yüzünden daha da buraya yazmayacaktım zira bu 2 oluyor. Ama sırf sen mağdur olma diye yazıyorum, eğer o arkadaşın egoist ve narsist bir kişiliği varsa eminim bu mesajımda zoruna gidip benden, yaptığı yakışıksız hareketten dolayı özür dileyeceğine, bunca yıllık forum üyeliğimi ve mesajlarımı hiçe sayarak bir çırpıda beni engelleyecektir lakin ziyanı yok bu yaşıma kadar haklı olduğum halde hiç kimseye eyvallah da demedim, alttan da almadım. Umarım yaşça ve kişilik olarak olgun ve saygın bir forum moderatörü, bu bahsettiğim arkadaşın kulağını çeker zira karşılarında çocuk olmadığını bilmeleri lazım. Recep Baltaş'dan 1 kere bile böyle bir tutum görmediğimi belirtmek isterim ve kendisi de sağolsun açtığım konulara yardımcı olmaya çalışan kişilik sahibi bir insan. Bana ceza veren moderatörün de bu arkadaşı örnek alması dileği ile.

Dosya Ekleri

• ss.jpg
    ss.jpg
    340,3 KB · Görüntüleme: 1.123
Çok teşekkürler ben de bahsettiğiniz eklentiyi kurdum ardından aynı sorunu yaşamaya devam ettim ve hotmail.com'a girip hesabımın güvenlik ayarlarından başlangıç doğrulamasını devre dışı bıraktım ve sonunda dün akşam hallettim. İlginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum ve bu moderatörlerin çılgınca engellemeleri yüzünden sosyalden gerçekten soğuduğumu belirtmek istiyorum.

Çok teşekkürler ben de bahsettiğiniz eklentiyi kurdum ardından aynı sorunu yaşamaya devam ettim ve hotmail.com'a girip hesabımın güvenlik ayarlarından başlangıç doğrulamasını devre dışı bıraktım ve sonunda dün akşam hallettim. İlginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum ve bu moderatörlerin çılgınca engellemeleri yüzünden sosyalden gerçekten soğuduğumu belirtmek istiyorum.

Sorununun çözüldüğüne sevindim hocam. Peki beni bilgilendirmek adına biraz açar mısın? Zira başka bir sefer başıma gelirse aynı yolu uygulamadan geçmeyeyim.

Halletme şeklin nasıl oldu? Office'in hangi sürümünü kullanıyorsun? Hesabı outlook'a, manuel olarak pop3, smtp portlarını girerek mi yoksa Microsoft Outlook Hotmail Connector ile mi tanıttın? Ve son olarak hotmail hesabının başlangıç doğrulaması tam olarak nereden kapatılıyor?

Ben gmail'i outlook 2013 port girmeden otomatik direkt tanıtmıştım ama daha eski outlook sürümlerinde sorun verirse senin yöntemi gmail hesabı için de uygulamaya çalışırım. Tabi onunda başlangıç doğrulama gibi bir ayarı varsa.

Ekran görüntüsü ile destekleyerek bir kaç dk nı ayırıp cevap verir isen minnettar kalırım hocam zira hem ben hemde aynı sorundan muzdarip olan insanlar bu konuya göz attıklarında seninde benimde cevabımı görsünler.

Cevap veremediğim için özür diliyorum sanırım sosyalde teknik bir problem vardı yazı yazamıyordum.

Öncelikle office 2010 sürümünü kullanıyorum. Dediğim gibi outlook.com'a gidip güvelik seçeneklerden başlangıç doğrulamasını kapattım ve pop3 falan istemeden direk hotmail connector ile giriş yaptım.

Hotmail hesabını açtıktan sonra outlook'un sağ üst tarafındaki dosya'ya tıklayarak yeni hesap ekle dedim ve oradan giriş yaptım herhangi bir sorun yaşamadım.

Cevap veremediğim için özür diliyorum sanırım sosyalde teknik bir problem vardı yazı yazamıyordum.

Öncelikle office 2010 sürümünü kullanıyorum. Dediğim gibi outlook.com'a gidip güvelik seçeneklerden başlangıç doğrulamasını kapattım ve pop3 falan istemeden direk hotmail connector ile giriş yaptım.

Hotmail hesabını açtıktan sonra outlook'un sağ üst tarafındaki dosya'ya tıklayarak yeni hesap ekle dedim ve oradan giriş yaptım herhangi bir sorun yaşamadım.

Cevap için tekrar teşekkürler hocam. Lakin bu başlangıç doğrulaması kısmının ekran görüntüsünü alıp paylaşırsan sevinirim. Zira ben misal hotmail.com a chrome üzerinden girdikten sonra sağ üst köşede ki çarka tıklayıp seçenekler diyorum ama senin bahsettiğin ayarı göremedim;

1.jpg

Yada Hesap Ayarları'ndan Güvenlik ve Gizlilik kısmına gelip Diğer Güvenlik Ayarları na baktım gene göremedim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı