Hotswap klavye Switch'leri yağlanır mı?

Duydugun sesin yay sesi olduguna emin misin? Test etmesi cok basit, klavye zaten hotswap oldugundan rastgele bir Switch'i cikartip, klavye disinda dene, bahsettigin sesi hala duyup duymadigini kontrol et.

Eve gidince Switch'i tekrar kontrol edeyim ancak gelen ses yay sesine çok benziyordu.

Yaglama konusuna gelirsek, clicky ve tactile Switch'ler lube sonrasi tactile ozelligini kaybedebilecegi icin yaglama islemi farkli sekilde yapiliyor. Stem ve stem leglere dokunmadan sadece spring yaglanabilir Switch'in tactile basim hissini vs etkilemeden.

Klavye modlama işine yeni yeni girmeye niyetleniyorum ve pek bilgi sahibi değilim. YouTube'dan biraz baktım ancak tam anlayamadım. Bu işlemleri yapan bir video yollayabilir misin?

Hocam bir de sorum olacak. Klavye üzerindeki Switch'lerin kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Klavyeyi asıl alma amacım Bu videodaki gibi bir Switch'le değiştirip kullanmak. Bu klavye ile yapabilir miyim?

Son düzenleme:
Urun linkinden anlasilmiyor tam olarak ne oldugu. Switchlerin alt kisminin ve hotswap soketlerin fotografini atbilirsen kontrol ederiz. Standart 3/5 pin mekanik switchler ise muhtemelen uyar o videodaki akko switchler.

Urun linkinden anlasilmiyor tam olarak ne oldugu. Switchlerin alt kisminin ve hotswap soketlerin fotografini atbilirsen kontrol ederiz. Standart 3/5 pin mekanik switchler ise muhtemelen uyar o videodaki akko switchler.
Tamamdır hocam akşam eve geçince fotoğrafları yolluyorum.

Zorro anahtarlar Outemu gibi ince mi yoksa standart mi bilmiyorum. Outemu gibiyse Akko CS serisi uyuyor da normaller uymuyor, standartsa sorun olmaz zaten.

Zorro anahtarlar tamamen cop bu arada, lubelamak israf olur. Yeni anahtar alin.

@Shuriken @444635 hocam Switch ve hotswap soketleri bu şekilde. Switch çok kaliteli değil gibi. Bununla uğraşmak yerine daha kaliteli bir Switch alıp onunla uğraşmam daha doğru olur gibime geliyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-03-01 saat 17.40.35.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-01 saat 17.40.35.jpg
    106,5 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Görsel 2023-03-01 saat 17.40.40.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-01 saat 17.40.40.jpg
    133,3 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı