HP 15 AF-113NT Oyunlarda iki ekran kartını da kullanma

Seqhar

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Bende HP 15 AF-113NT marka ve model laptop var. Laptop'ta 2 tane ekran kartı var. Birisi harici diğeri ise dahili. R5 M330 ve R5 Graphic;

WhatsApp Image 2019-04-20 at 14.44.59.jpeg

AMD'nin driver güncellemeleri ile bu iki ekran kartını da oyunlarda kullanma özelliği açıldı. MSI Afterburner ile takip ettiğimde de açıkça kullanıldığını gördüm. Ancak AMD'nin güncel driverlarını kurduktan sonra 2 saniyede bir donmalar gerçekleşiyor bilgisayarda. Fareyi hareket ettirdiğimde takılıyor ve 1 saniye sonra kendine geliyor ve bu sürekli oluyor. Anlayacağınız 2017 yılı sonrası bütün driver versiyonlarında aynı sorun olduğu için 17.4.4 sürümünden sonrasındaki driverları kuramıyorum.

Benim öğrenmek istediğim bu driver güncellemesini yapmadan ben bu iki ekran kartını da oyunlarda kullanabilir miyim?

WhatsApp Image 2019-04-20 at 14.44.59 (1).jpeg

Şimdiden teşekkür ederim.
Herhangi bir bilgisi olan yok mu?
Herkese merhaba.
Bende HP 15 AF-113NT marka ve model laptop var. Laptop'ta 2 tane ekran kartı var. Birisi harici diğeri ise dahili. R5 M330 ve R5 Graphic;

WhatsApp Image 2019-04-20 at 14.44.59.jpeg

AMD'nin driver güncellemeleri ile bu iki ekran kartını da oyunlarda kullanma özelliği açıldı. MSI Afterburner ile takip ettiğimde de açıkça kullanıldığını gördüm. Ancak AMD'nin güncel driverlarını kurduktan sonra 2 saniyede bir donmalar gerçekleşiyor bilgisayarda. Fareyi hareket ettirdiğimde takılıyor ve 1 saniye sonra kendine geliyor ve bu sürekli oluyor. Anlayacağınız 2017 yılı sonrası bütün driver versiyonlarında aynı sorun olduğu için 17.4.4 sürümünden sonrasındaki driverları kuramıyorum.

Benim öğrenmek istediğim bu driver güncellemesini yapmadan ben bu iki ekran kartını da oyunlarda kullanabilir miyim?

WhatsApp Image 2019-04-20 at 14.44.59 (1).jpeg

Up

Son düzenleme:
ayni sorun suan bendede oluoyr en son guncellemeyi indirincr mause donmaya basliyir bu hatayi nasil cozebilirim.
Arkadaşın yöntemini kullan.

2017 yılı sonrası bütün driver versiyonlarında aynı sorun olduğu için 17.4.4 sürümünden sonrasındaki driverları kuramıyorum.
Herkese merhaba.

Eki Görüntüle 387110

Eki Görüntüle 387115

Up
Güncellemeyi kurup 2 Ekran kartını da kullanmayı kapatabilir misiniz öyle bir ayar var mı ?

Arkadaşın yöntemini kullan.

Güncellemeyi kurup 2 Ekran kartını da kullanmayı kapatabilir misiniz öyle bir ayar var mı ?

ayni sorun suan bendede oluoyr en son guncellemeyi indirincr mause donmaya basliyir bu hatayi nasil cozebilirim.

Aygıt yöneticisinden ikisini de kapatıp denedim ancak değişen bir şey yok maalesef. Oyunlarda iki ekran kartını da kullanmayı buldum. AMD'nin 15.7.1 sürümlü driver'ını kurdum. Kurduktan sonra regeditten EnableUlps ayarlarını 0 yaptım ve oyunlarda iki ekran kartını da kullanabiliyorum. Ancak tabi hala son sürüm ekran kartını kurunca donmalar oluyor.

Bunu AMD'ye bildirmen gerekiyor. Belki çözerler sorunu.
AMD'nin ve HP'nin forumlarında saatlerce konuştum insanlarla. AMD'ye rapor da gönderdim ama hala cevap vermediler. İşin ilginci öyle zannediyorum ki bildirimlerimi umursamıyorlar bile. En azından her çıkan güncellemeyi r5 m330 için de sunmazlardı diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı