HP 15-BA010NT Reset Atma Sorunu

denizlov

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, HP 15-BA010NT cihazım oyun oynarken, video izlerken, online sohbet odalarında konuşurken, makale okurken... Kısaca bilgisayar boş dursa bile zamansız durduk yere kendini yeniden başlatıyor. Hadi bilgisayar oyun oynarken ısınınca kendisini yeniden başlatsa anlarım da hiçbir şey yapmazken bile reset atıyor sıcaklık önemli değil. Sorunun HDD'den kaynaklandığını düşünüyorum çünkü aniden bir HDD sesi geliyor ekran kararıyor ve yeniden başlıyor. Sizce bu sorun benden mi kaynaklanıyor? Yoksa başka bir olay yüzünden mi oluyor? Görüşlerinizi bekliyorum çözüm bulunamazsa servise vereceğim.

Darbe veya sarsıntı yaşadı mı? Demek küfür olur. Aldığım günden berri masada kullanıyorum ortalama 8 aydır masada duruyor darbe veya sarsıntı yaşamadı. :D
Bilgisayarda sağ alt köşede mavi soru işareti olur. Hp Asistant uygulamasının ikonudur. O yazılıma girin güncelleştirmeler sekmesine gelip güncelleştirmeleri denetleyin. Güncelleme bulursa tikleri doldurup onaylayın. Yapamazsanız denetim masasından Hp yazılımını kaldırın bilgisayarı yeniden başlatın.

Darbe veya sarsıntı yaşamadı, format attım halla düzelmedi sıkıntı donanımsal olabilir mi? Eğer öyleyse servise vereceğim. Eğer verirsem umarım kullanıcı hatası demezler çünkü cihazı temiz kullandım masadan bile kaldırmadım.
Bilgisayarda sağ alt köşede mavi soru işareti olur. Hp Asistant uygulamasının ikonudur. O yazılıma girin güncelleştirmeler sekmesine gelip güncelleştirmeleri denetleyin. Güncelleme bulursa tikleri doldurup onaylayın. Yapamazsanız denetim masasından Hp yazılımını kaldırın bilgisayarı yeniden başlatın.
Ben de öyle bir uygulama yok eskiden vardı formatta gitti indireyimmi?
Güncelleştirme yok.

Son düzenleme:
Darbe veya sarsıntı yaşamadı, format attım halla düzelmedi sıkıntı donanımsal olabilir mi? Eğer öyleyse servise vereceğim. Eğer verirsem umarım kullanıcı hatası demezler çünkü cihazı temiz kullandım masadan bile kaldırmadım.

Güncelleştirme yok.
HP PC Hardware Diagnostics yazılımını indirin kurun. Çalıştırın, gelen ekranda solda sistem testlerine basın sağ taraftaki bir kez çalıştıra basıp sistemin test edilmesini bekleyin.
Test edildikten sonra eger yeşil olarak sorun yok yazıyorsa programı kapatıp bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun hâla devam ediyorsa yarın 444-03-07 numaralı hp destek hattını arayın. Bilgisayarınıza uzaktan bağlantı gerçekleştireceklerdir. Baglantı gerçekleştirelemezse size UPS kargo yönlendirmesi yapıp ürünü kapınızdan alacak ve servise gönderecektir. Kargoya verdiğiniz gün hariç 3 iş günü içerisinde bilgisayar elinize ulaşmış olur.

Son düzenleme:
Sıcaklıklara Aida64 veya Hwmonitor ile, diske de Hdtune ile bak. Diskin kendi test yazılımı varsa üreticisinde onla da test et.
Sıcaklıklar çok iyi ısınma sorunu yok o programlardan da bir şey çıkmadı vatan bilgisayara götürüp servise versem olur mu?
Tekrar reset attı yeter artık servise veriyorum maliyeti ne kadar olursa olsun umrumda değil veriyorum servise. Not: Technopat sosyal sayfasını gezerken reset attı ısınma yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı