Çözüldü HP 15-BS107NT bilgisayar aniden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Merhaba.

Linkini bıraktığım bilgisayarım video izlerken 1-2 saat sonra hiçbir uyarı vermeden aniden kapanıyor. Şarjda değilken. Şarja takıp geri çıkardığımda açılıyor, onun dışında bu tak çıkar işlemini yapmazsam ne yaparsam yapayım açılmıyor. (kapanmadan önce hiçbir ısı problemi yaşamıyorum. Bu yüzden sıcaklıkla ilgili bir şey olmadığını biliyorum.)
Bilgisayarımda son zamanlarda yaptığım değişiklikler ise:
  • Bu problemden yaklaşık 2 hafta önce Kaspersky internet Security programını kurdum.
  • Yaklaşık bir ay önce (3 hafta) yeni bir SSD taktırdım bilgisayarıma. (SSD modelini bilmiyorum, ama Toshiba marka olduğunu biliyorum.)
  • Sorunum sizce ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Olmuyor hocam. Sadece takılı değilken.

Sıcaklık değerlerine bakma fırsatım olmadı, ama ısıda problem yok hocam. Buz gibiydi kapanmadan önce.
Güncelleme: Bu problem sadece video izlerken oluyor. Toplamda 1 saat video izlediğimde kapanıyor.
Bataryada sorun olabilir o zaman başka bir şey aklıma gelmedi. Bataryayı çıkarıp şarja takılı bir şekilde kullanabilir misiniz? Bir de öyle deneyin. Eğer böyle kullanınca kapanmazsa sorun bataryadadır.
Bataryada sorun olabilir. Adaptör takılı bir şekilde kullandığınız zamanda da aynı şekilde kapanıyor mu?
Sıcaklık değerleri?
Sıcaklık değerlerine bakma fırsatım olmadı, ama ısıda problem yok hocam. Buz gibiydi kapanmadan önce.
Güncelleme: Bu problem sadece video izlerken oluyor. Toplamda 1 saat video izlediğimde kapanıyor.

Bataryada sorun olabilir o zaman başka bir şey aklıma gelmedi. Bataryayı çıkarıp şarja takılı bir şekilde kullanabilir misiniz? Bir de öyle deneyin. Eğer böyle kullanınca kapanmazsa sorun bataryadadır.

Çözüm
Arkadaşlar sorunu buldum. Sorun bataryadaymış. Batarya sağlığını incelediğimde %54 rakamını gördüm. (ki çok düşük.) Ayrıca Bilgisayarı şarja takılı bir şekilde kullanınca hiç bir sorun yaşamadım. Bataryanın değişmesi gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı