HP-Pavilion 15-CB009NT laptop aniden kapanıyor

UgurCf

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisliği
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 2.5 yıldır HP-Pavilion 15-CB009NT laptop sahibiyim. Hız performans olarak hiçbir sorunum olmadı bugüne kadar ancak yaklaşık 2 3 aydır laptopta film izlerken, YouTube'da takılırken, oyun oynarken, ne yaptığı fark etmeksizin anlık olarak ekran gidiyor. Ben kapatıp tekrar açana kadar düzelmiyor. Caps Lock tuşu 5 kez uzun beyaz ve 3 kez kısa olarak beyaz yanıyor.
Çözüm için RAM'i SSD'yi HDD'yi söküp yerlerine 0 RAM taktım, denedim aynı sorun yine oldu. Yani sorun ya anakartta ya ekran kartında. Ekran kartı anakarta gömülü olduğu için zaten her türlü oraya patlıyor ama nedenini çözemedim.

Bataryaya takılan olursa diye dipnot: Batarya aşırı şişmişti söktüm orijinalini alacağım ama sorun batarya kaynaklı değil.

Dosya Ekleri

• furmark.png
    furmark.png
    704,3 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
İçinin temizliğini ve termal macun bakımı yaptınız mı ? GPU ile soğutucu arasında ki macun eğer işlevini bitirmişse Chipset fazla ısındığından görüntü git gel yaşayabilir.

İçininin temizliğini yaptım hocam termal macun değişeceğim ama sorunun ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum henüz 2.5 yıllık laptop ve adam akıllı toz bile yoktu içinde temiz kullandım diyebilirim.

Geri
Yukarı