HP-15 BW041NT R7 Graphics devre dışı bırakmak

Windmilley

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 gün önce aldığım bilgisayarımda AMD Radeon 535DX harici ekran kartıyla A12-9720P'de bulunduğunu düşündüğüm 512MB'lık hiçbir işe yaramayan bir AMD Radeon R7 Graphics bulunuyor. Ben oyun oynamaya uğraşırken darboğaz yapacağını bildiğim için devre dışı bırakmak istiyorum fakat anladığım kadarıyla mümkün değil.

Bazı İngilizce kaynaklarda ise AMD Additional Settings'ten oyunları High Performance'a alarak yapıldığı söylenmiş fakat ben bunu yaptığım zaman uygulama monitöründe yeniden güç tasarruflu R7 Graphics'te çalıştığını görebiliyorum. CS:GO gibi bir oyunu eski R5 M430'lu 4GB RAM'li i5-6200U barındıran notebookumda bile 60FPS'te oynarken burada 30FPS gibi komik bir rakam almam çok garip.
Yardım edin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı laptop bende de var. Denetim Masası'ndan Aygıt Yöneticisi'ne gir ve Görüntü bağdaştırıcıları kısmından AMD Radeon (TM) 535DX kartına sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştirmeyi seç. Eğer yanlış bir güncelleme varsa M430 falan yazabilir, sen yine de güncellemeyi seç. Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara diyerek işlemi tamamla. Herhangi bir sürücü güncelleme programı kullanma çünkü yanlış sürücüleri yükleyip ekran kartı ayarlarını bozabiliyor. Bu işlemin ardından masa üstündeyken sağ tıklayıp Radeon Ayarları'na gir. Açılan pencerede tercihlere tıklayıp Radeon Ek Ayarları kısmına geç. Yeni açılan pencerede Geçişli Grafikler Uygulama Ayarları'nı bul ve buradan istediğin uygulamayı ekleyip yüksek performans seçeneğini belirle. Ben bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Rise of the Tomb Raider'ı bile oynayabilmekteyim şu an.

Aynı laptop bende de var. Denetim Masası'ndan Aygıt Yöneticisi'ne gir ve Görüntü bağdaştırıcıları kısmından AMD Radeon (TM) 535DX kartına sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştirmeyi seç. Eğer yanlış bir güncelleme varsa M430 falan yazabilir, sen yine de güncellemeyi seç. Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara diyerek işlemi tamamla. Herhangi bir sürücü güncelleme programı kullanma çünkü yanlış sürücüleri yükleyip ekran kartı ayarlarını bozabiliyor. Bu işlemin ardından masa üstündeyken sağ tıklayıp Radeon Ayarları'na gir. Açılan pencerede tercihlere tıklayıp Radeon Ek Ayarları kısmına geç. Yeni açılan pencerede Geçişli Grafikler Uygulama Ayarları'nı bul ve buradan istediğin uygulamayı ekleyip yüksek performans seçeneğini belirle. Ben bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Rise of the Tomb Raider'ı bile oynayabilmekteyim şu an.
Ayni laptop bende de var lolde orta ayarlarda 55 65 fps ile oynuyorum (daha fazla almam gerekmez mi ) far cry 3 en dusukte bile kasıyor sorun bunu yaparsam cozulur mu ?
radeon ayarlarında radeon 530 radeon 535dx olarak gözüküyor dxdiag da ise entegre olan r7 graphics gözüküyor hangi driveri yükleyeceğimi nasıl bileceğim ?

Son düzenleme:
Merhaba dostum,

sorunumu laptopun bataryasını çıkarıp sert darbelerle açılamaz bir hale gelene kadar yumruklayıp yeni ve adamakıllı i7 8850h ve 1060 6gb çalıştıran başka bir laptop alarak çözdüm.

iyi günler

Merhaba dostum,

sorunumu laptopun bataryasını çıkarıp sert darbelerle açılamaz bir hale gelene kadar yumruklayıp yeni ve adamakıllı i7 8850h ve 1060 6gb çalıştıran başka bir laptop alarak çözdüm.

iyi günler
Sanırım bunun için beb 1.5 yıl beklemek zorundayım en azından oyunları bırakma durumundayım AYT ve TYT ye daha iyi hazırlanıyorum ondan sonra da öyle bir sistem uzak değil

Sanırım bunun için beb 1.5 yıl beklemek zorundayım en azından oyunları bırakma durumundayım AYT ve TYT ye daha iyi hazırlanıyorum ondan sonra da öyle bir sistem uzak değil
AMD ekran kartlı laptoplarda genelde cihazınızın üreticisinin sunduğu sürücüleri yüklemeniz gerekmekte. DDU ile güvenli modda AMD'yi tamamen kaldırın. Buradaki sürücüyü yüklemeyi deneyin:
https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp93001-93500/sp93148.exe
Yükledikten sonra Radeon ayarlarına girip oyunun kısayolunu gösterip yüksek performanslı olarak seçin.

AMD ekran kartlı laptoplarda genelde cihazınızın üreticisinin sunduğu sürücüleri yüklemeniz gerekmekte. DDU ile güvenli modda AMD'yi tamamen kaldırın. Buradaki sürücüyü yüklemeyi deneyin:
https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp93001-93500/sp93148.exe
Yükledikten sonra Radeon ayarlarına girip oyunun kısayolunu gösterip yüksek performanslı olarak seçin.
Bunu yapınca düzeleceğini sanmıyorum çünkü birçok şey denedim hatta öye bir sorun oldu ki görev yöneticisinde iki adet r7 graphics var 512mb lık radeon 535dx ortalıkta yok arada düzeiyor galiba lol de en yüksek 120 130 fps ye kadar çıkıyor sonra 50 55 60 oluyor sadece şu oyunu 75 80 fps ile oynasam yeter çok pişmanım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı