HP 15-CX0039NT ekran titriyor ve kararıyor

Blodreina

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarda genel bir titreme sorunu var. ekran aşağı yukarı hareket ediyor. Bu titreme sorunu her saniye olan bir durum değil. Orta derece bir sıklıkla oluyor. Bir de ekran kararması oluyor. Ekran kararması ise genelde oyunlarda yük altındayken oluyor fakat bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Ekranı indirip uyku moduna alıyorum. Daha sonrasında ekranı açtığımda düzeliyor. Bazen yük altında değilken video izlerken de aynı durum yaşanabiliyor. Hatta az önce bunu yazarken de ekran gidip geldi fakat bu sefer anlık bir git gel oldu. Yani kesin bir şey söyleyemiyorum şu durumda oluyor şeklinde. Oyun oynarken sıcaklık değerleri 70-80 santigrat arasında değişiyor. GPU kullanımı %90-100 arasında oluyor.

Denediğim oyun Witcher 3; 1080p, düşük ayarlar, sabit 60FPS.

Sürücüler ve bilgisayar güncel durumda gözüküyor. Bilinen bir çözümü veya denemem gereken bir çözüm varsa denemek istiyorum. Olmadı, son çare garantiye yollayacağım.

Driverleri silip baştan temiz kurulum yaptım. Ekran titreme sorunu çözüldü. Şu an ise laptop yük altına girince ekran kararıyor. Az önce oyun oynarken CPU kullanımı %50 civarlarında seyrederken GPU %99 kullanılıyordu. Ve GPU sıcaklığı 80 dereceye ulaşınca ekran karardı fakat laptop çalışmaya devam ediyor. Hatta oyun da arkada çalışmaya devam ediyor ve sistem herhangi bir hata vermiyor sadece ekran kararıyor. Sorunu laptop fişe takılı değilken deneyimlemeye çalışıyorum acaba sorun adaptörde mi diye fakat adaptörsüz bilgisayar performanslı çalışamadığı için laptopu yük altına sokma şansım yok. Yani sorun bilgisayarın yük altına girmesi mi yoksa adaptör mü anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı