HP 15-DA1083NT SSD takviyesi

batflleck

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ,elimizde HP 15-DA1083NT dizüstü bilgisayarımız var. SSD takviyesi yapmak istiyoruz ancak hangi model ( M.2 vb.) SSD takacağımızı bilmiyoruz. Laptop modeli hakkında fikri olan var ise yardımcı olabilir mi veya nasıl şekilde içerisine takacağımız SSD'yi öğrenebiliriz?
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Laptop linki: HP 15-da1083nt core i5 8265u notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. HP 15-da1083nt kampanyaları ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisaya

Merhaba, elimizde HP 15-DA1083NT dizüstü bilgisayarımız var. SSD takviyesi yapmak istiyoruz ancak hangi model ( M.2 vb.) SSD takacağımızı bilmiyoruz. Laptop modeli hakkında fikri olan var ise yardımcı olabilir mi veya nasıl şekilde içerisine takacağımız SSD'yi öğrenebiliriz?
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Laptop linki: HP 15-da1083nt core i5 8265u notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. HP 15-da1083nt kampanyaları ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisaya

Aynı modeli kullanıyorum hiç SSD takviyesi yapmadım ama sanırım M.2 takabilirsiniz.

Hocam, zaten içinde NVMe M.2 var gözüküyor. Kapasite arttırabilirsiniz.

Zaten NVMe portu varsa ve doluysa bütçe ve ne kadar kapasite bir SSD istediğinizi yazın önerelim. SATA SSD ile depolamayı artırabilirsiniz.
400-450 civarı bizim için uygun. M2 mi SATA mı takacağız bilemediğimizden marka ve model arayışına tam giremedik maalesef.
Hocam, zaten içinde NVMe M.2 var gözüküyor. Kapasite arttırabilirsiniz.

Ayriyeten SATA takabilir miyiz diye düşünüyoruz hocam.

400-450 civarı bizim için uygun. M2 mi SATA mı takacağız bilemediğimizden marka ve model arayışına tam giremedik maalesef.
Hocam şu an zaten NVMe SSD takılı mı? Onu bir kontrol edin. Yener hocamın attığı sayfa da var gibi gözüküyor ama yine de emin olalım. 400-450 TL civarına 500 GB SATA SSD önerebilirim. Biraz daha artırmanız lazım ama.

Üçü de kaliteli ama SanDisk Ultra 3D veya Barracuda 120 daha iyi bir tercih olur. Tabii eğer SATA portu varsa. :)

Arkadaşlar merhaba bir güncelleme yapmak istiyorum cihazın arka kapağını açtık içi şu şekilde belirli yerleri fotoğrafladık. Sanırım SATA SSD takılacak. Cihazın alt kısmındaki yer HDD yeri mi anlayamadım oraya mı takılıyor SATA 3.0 Yorumlarınız nedir?
Fotoğraflar:

1613220786401.png

1613220815007.png

Hocam şu an zaten NVMe SSD takılı mı? Onu bir kontrol edin. Yener hocamın attığı sayfa da var gibi gözüküyor ama yine de emin olalım. 400-450 TL civarına 500 GB SATA SSD önerebilirim. Biraz daha artırmanız lazım ama.

Üçü de kaliteli ama SanDisk Ultra 3D veya Barracuda 120 daha iyi bir tercih olur. Tabii eğer SATA portu varsa. :)

Hocam üstte fotoğrafları paylaştım. Acaba yer var mı? Var ise neresi bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba bir güncelleme yapmak istiyorum cihazın arka kapağını açtık içi şu şekilde belirli yerleri fotoğrafladık. Sanırım SATA SSD takılacak. Cihazın alt kısmındaki yer HDD yeri mi anlayamadım oraya mı takılıyor SATA 3.0 Yorumlarınız nedir?
Fotoğraflar:

Eki Görüntüle 877513

Eki Görüntüle 877514
Hocam SATA portu gözükmüyor. Yani SATA portu olması gereken yer boş ve pinleri gözüküyor sadece.
1613221069389.png

Tahmin ettiğimiz gibi NVMe SSD var. Onu çıkarıp bir 500 GB NVMe SSD takabilirsiniz sanırım.

Hocam SATA portu gözükmüyor. Yani SATA portu olması gereken yer boş ve pinleri gözüküyor sadece.
Eki Görüntüle 877528
Tahmin ettiğimiz gibi NVMe SSD var. Onu çıkarıp bir 500 GB NVMe SSD takabilirsiniz sanırım.
Peki harddisk takabilir miyiz hocam ? üst kısımda yeri var diye gözüküyor. Yani en azından ben öyle biliyorum. SSD yi çıkarıp 500 GB almak mantıklı gözükmüyor.

Geri
Yukarı